Nie chciała obsłużyć klientki bez maseczki. Teraz musi zapłacić grzywnę

Maseczki, które chronią jedynie przed mandatem. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Maseczki, które chronią jedynie przed mandatem. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Sądy stają po stronie terroryzowanych przez maseczkowy reżim. W Suwałkach ekspedientka, która nie chciała obsługiwać klientki bez maseczki, dostała grzywnę.

Maseczkowy reżim wciąż trzyma się mocno, ale absurdom zaczynają sprzeciwiać się już nie tylko zwykli obywatele. Pokazuje to sytuacja z Suwałk, gdzie sąd stanął po stronie klientki, której odmówiono świadczenia usług.

Sąd Rejonowy w Suwałkach orzekł grzywnę 100 złotych dla ekspedientki, która nie chciała obsłużyć klientki bez maseczki. Wniosek złożyła tamtejsza policja.

To finał zajścia z lipca. Klientce odmówiono obsługi przy kasie, więc ta wezwała policję.

Patrol nie przyjechał, więc oburzona klientka udała się na komendę i złożyła zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Kobieta zarzuciła ekspedientce wykroczenie z art. 135 Kodeksu wykroczeń.

„Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny”.

Sąd przyznał rację klientce i nałożył na ekspedientkę grzywnę.

Rzecz w tym, że miałam powód, aby nie obsłużyć tej klientki. Obawiałam się o swoje i innych klientów zdrowie. Żyjemy w czasie pandemii, mamy nadzwyczajną sytuację. Działałam nie tylko w interesie własnym, ale też społecznym – broniła się ekspedientka w rozmowie z portalem augustow.naszemiasto.pl.

Źródło: augustow.naszemiasto.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ile razy będziecie jeszcze odgrzewać ten artykuł? Ciekawe czy ta zbulwersowana klientka nie pochodziła z kasty sędziowskiej. Polaka szaraka uwalą mandatem+ koszty sądowe.

  2. Zdaje się że wiceminister zdrowia miał się dolozyc do tej jakże bardzo wysokiej grzywny. Ale w takim wypadku będzie chyba musiała zapłacić podatek od darowizny?

Comments are closed.