Robert Winnicki broni polskich rolników w Sejmie. Terlecki: „Pan może sobie żądać” [WIDEO]

Robert Winnicki. / foto: Twitter: Konfederacja

Robert Winnicki, obecny na dzisiejszym proteście rolników, już w Sejmie domagał się przyjęcia delegacji rolników. Już dziś głosowana ma być skandaliczna ustawa, która zakaże hodowli zwierząt futerkowych, a także uboju rytualnego na eksport.

Od rana pod Sejmem trwają protesty. Dwa budzące największy sprzeciw punkty tzw. piątki dla zwierząt, to „zakaz hodowli zwierząt futerkowych” i „ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych”.

Terlecki wyłącza mikrofon

Ustawa zgłoszona została przez posłów PiS i zdaje się, że jeszcze dziś może zostać przegłosowana. W partii rządzącej miała zostać zarządzona dyscyplina, a poparcie dla projektu wyraziła większość przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej. W większości „za” głosować powinien też klub Lewicy.

Jako jedyna projektowi w całości sprzeciwia się Konfederacja. Głos sprzeciwu wyrażają także przedstawiciele PSL, którzy również byli obecni na proteście rolników. Do manifestujących pod Sejmem wyszedł m.in. marszałek Piotr Zgorzelski.

Z mównicy Sejmowej w obronie rolników stawał Robert Winnicki. – Składam wniosek formalny o odroczenie posiedzenia Sejmu do czasu, kiedy prezydium Sejmu spełni żądania protestujących rolników. W tej chwili protestujący zablokowali Aleje Ujazdowskie, żądają spotkania z Prezydium Sejmu ws. porządku obrad – mówił polityk Konfederacji.

W tym momencie jednak marszałek Ryszard Terlecki bezczelnie wyłączył posłowi mikrofon, twierdząc że nie może takiego wniosku złożyć. – Żądam głosowania mojego wniosku formalnego o odroczenie obrad – mówił Winnicki. Na te słowa marszałek jedynie wymamrotał pod nosem: Pan sobie może żądać…

33 KOMENTARZE

 1. Mówiąc okrutnie i prosto z mostu – Terlecki ma rację. Demokracja to tyrania większości, małe ugrupowania nie mają nic o gadania. Rolnicy najpierw tłumnie głosowali na pis, potem na Dudę to niech teraz wypiją to socjalistyczne piwo, które sobie naważyli. Nic tak nie otrzeźwia umysłu jak głód (rozwałka rolnictwa), niewola (realizacja Act. 447) i ubóstwo (rosnąca inflacja i podatki), do których prowadzą tubylców Kaczyński z towarzyszami.

  • Doprawdy? A prawo to pies?
   Winnicki jest posłem i może żądać. A Terlecki jest zwykłym chamem, który – mam wielką nadzieję – niedługo za swoje chamstwo odpowie.
   Konkludując: Terlecki nie ma racji, tylko uzurpuje sobie prawo do bycia tyranem.
   To, co Ty wydajesz się głosić, jest zaprzeczeniem cywilizacji człowieka.

   • zgadzam się z @racjonalistą@; Jego wypowiedź trzeba zrozumieć; a ponadto właśnie wyśmiewa, w swoisty sposób, to zaprzeczenie cywilizacji człowieka – dupokrację;

    • Ależ ja ją rozumiem – racjonalista stwierdza stan faktyczny. Tylko nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że „T. ma rację”. To jest skrajne nadużycie.

   • W demokracji liczy się tylko arytmetyka, a nie jakieś tam zasady cywilizacji (swoją drogą warto zastanowić się której cywilizacji). Żeby liczyły się zasady cywilizacji to najpierw trzeba skończyć z demokracją i przywrócić nomokrację (republikę). Póki co mamy to co mamy i do tego się odnoszę.

    • I ja się do tego odnoszę. Demokracja szczyci się rządami prawa, czyż nie??
     I do tego się odnoszę…
     Nie twierdź, że „T. ma rację”, a będzie między nami zgoda.
     Chyba, że… termin „racja” różni nas, może tak być…

   • Niech pan nie robi takiego larum ! Polska nie jest krajem prawa i nigdy nie była. Jest zupelnie odwrotnie, Polska jest krajem bezprawia i to od 1945 roku…nie rób z siebie błazna…bo świadczy to, że zupełnie jesteś nie zorientowany co wokół ciebie się dzieje…
    Co do szabesgoja Terleckiego to zgoda…to zarozumiały i chamski typ i do tego cwaniak w ogóle nie utożsamiający się z Polską Racją Stanu.
    Miełem osobiście kiedyś z nim pewien incydent…ale to temat na odrębny komentarz.

    • Oczywiście, ale dlatego robię larum!
     Pomyśl, pan, chwilę…
     Dobrze się orientuję w naszej sytuacji prawno-społecznej i dlatego robię larum. Jeśli nikt nie będzie krzyczał, to wszyscy się zdegradują. Więcej tłumaczyć nie będę.

   • I okazało się już jak władza deprawuje i robi z rządzących kmiotów i chamów. A pokora gdzie ? zapomnieliście o słodyczy jaką dawaliście wyborcom , jacy to wy będziecie inni , lepsi , sprawiedliwi . Co za chamskie zachowanie terleckiego.

   • @larum – może sobie Winnicki żądać ale PSie mogą te żądania olać.
    A co do rolników (szczególnie tych z Podkarpacia) to dobrze im tak.

  • Co do rolników – tu zgoda. Nie wiem jak bardzo rolnicy będą tą ustawą poruszeni (bo najbardziej ona dotyczy garstki właścicieli ferm), ale może nie ma tego złego? Może jakaś ich część zacznie głosować na Konfederację?

   Swoją drogą – dlaczego PiSowi na tej ustawie tak bardzo zależy? Jakiś ukłon w stronę lewicy? Tak duży w stronę młodych durniów?

   • Tylko czy Konfederacja będzie na tyle silna by zająć PISu miejsce. Bo inaczej komuniści dojdą do władzy a to już zaoranie Polski w stylu hiszpańskim.

    • „W ciekawych czasach będziemy żyli”. Wolałbym sobie oszczędzić tej „ciekawości”, ale cóż, nie od nas zależy.

     Wątpię, by Konfederacja była tak silna. Ale liczę na to, że PiSowi na tyle powinie się noga, iż będzie musiał starać się o względy Konfederacji.

    • Myślę, że – przy coraz durniejszych pomysłach PiSu i postępującej degrengoladzie PO-KO-Q – pułap 13% (50 mandatów) dla Konfederacji jest całkowicie realnie osiągalny za 3 lata. Zdobycie większej ilości będzie już bardzo trudne. Konfederacja długie lata nie uzyska jakiegoś mocnego poparcia, bo mamy społeczeństwo do cna zsocjalizowane, ale ma szansę być „języczkiem u wagi”.

    • Jakich komunistów masz na myśli? PiSowi do nich niewiele brakuje…
     Wiosnę z Lewicą? – głęboko wątpię, to schyłkowe formacje, choć w naszej rzeczywistości raczej utrzymają się jeszcze długo.
     Wiele będzie zależało od tego, na ile PiS pozwoli wkroczyć na teren Polski lgbt’niczkom (bo to ciężko nazywać rodzajem męskim, niezależnie od tego czy ma zarost), gdyż to oni są głównymi „rozsadzaczami” cywilizacji. Drugimi są „islamczycy”, ale przed tymi nas (na razie?) uchronił – trzeba mu to oddać.

 2. A 500+ będą mieli, a rolnik bankrut.Teraz to nawet much jest dużo mniej, a ptactwo martwe lezy , a to PIS nie interesuje, że być może od 5G.Dożynają Nas, jeszcze tylko obrót bezgotówkowy, bo od stycznia 2022 roku Banki zachodnie o to się upomną.Dla nich w Polsce Banki maja za małe zyski.

 3. Aż ciekawi mnie, czy przez te kolejne 3 lata rolnicy zdążą zapomnieć i w kolejnych wyborach znowu będą głosować na PIS ku zgubie swojej i Polski.

  • Władza przed wyborami kupi ich jakimś zasiłkiem, bonem turystycznym, albo 14-nastą emeryturą, bo 13-ta była w tym roku i trzeba będzie ją przelicytować. Socjalizm to taka piramida finansowa, które upada w momencie kiedy wierzyciele zaczynają żądać spłaty długów. Zachód sponsoruje swój socjal z kasy wydrenowanej z rynków takich jak nasz, a my finansujemy go z kredytów w zachodnich bankach i uzależnieniem od kroplówki dotacyjnej z Brukseli. :D

 4. Futrzarze to taka sama kasta patologiczna jak sędziowie. Z jednymi się zrobiło czy robi nadal porządek to i z tymi trzeba.

 5. Demokracja. Zacytuję „Na ulicy, gdzie żyje 10 bandziorów a trzech sprawiedliwych, demokracja odda władzę bandziorom”. Dlatego Terlecki ma wylane na poglądy, których prezes nie podziela.

Comments are closed.