Wojna w PiS o „piątkę dla zwierząt”. Minister rolnictwa ostrzega prezydenta i premiera

Jan Krzysztof Ardanowski.
Były minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. / foto: PAP

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski napisał list do polityków PiS, w którym ostrzega przed skutkami „piątki dla zwierząt” Jarosława Kaczyńskiego. Według ministra ta ustawa na stałe zrazi rolników do partii rządzącej.

Onet podaje, że Ardanowski przypomniał PiS, że to ludzie ze wsi przesądzili o zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

Według polityka, PiS „piątką dla zwierząt” zdradzi rolników. Ardanowski pisze, że straty, które wywoła ustawa, będą nie do odwrócenia. Minister ostrzega, że rozczarowanie elektoratu chłopskiego może na stałe zmienić geografię polityczną Polski.

Szef resortu rolnictwa twierdzi również, że „piątka dla zwierząt” wizerunkowo uderza w niego samego, ale też osłabia wiarygodność prezydenta i premiera.

„Piątka dla zwierząt”

Projekt PiS to nie tylko zakaz hodowli zwierząt na futra. W „piątce dla zwierząt” roi się od niebezpiecznych przepisów. Wśród nich jest m.in. zakaz prowadzenia prywatnych schronisk dla zwierząt, a także „wzmocnienie społecznej kontroli warunków”.

Zakaz prowadzenia prywatnych schronisk brzmi jak wyrwany z słusznie minionego systemu komunistycznego. Z kolei wzmocnienie organizacji pozarządowych sprawi, że rolników kontrolować będą chcieli ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z weterynarią lub rolnictwem, a kierują się jedynie ideologią.

Źródło: Onet.pl, Polsat News, nczas.com

Comments are closed.