11. proc. młodych Amerykanów twierdzi, że za holokaust odpowiadają… Żydzi

Żydzi, kobieta z telefonem Źródło: Pixabay, collage
Żydzi, kobieta z telefonem Źródło: Pixabay, collage

11 proc. młodych Amerykanów (19 proc. w stanie Nowy Jork) sądzi, że za holokaust odpowiadają Żydzi. 58 proc. nie zna nazwy żadnego obozu zagłady.

– Wyniki są zarówno szokujące, jak i smutne, i podkreślają, dlaczego musimy działać teraz, gdy ocaleni z Holokaustu wciąż są nadal z nami, by móc głosić swoje świadectwo – powiedział Gideon Taylor, przewodniczący Conference on Jewish Material Claims Against Germany, największej organizacji na świecie działającej na rzecz zapewnienia odszkodowań, restytucji mienia oraz pomocy ocalałym z Holokaustu i spadkobiercom ofiar.

Aż 11 proc. Amerykanów urodzonych po 1995 roku twierdzi, że to Żydzi odpowiadają za holokaust. Wyjątkowo niedouczeni są mieszkańcy stanu Nowy Jork – tam jest to aż 19 proc.

58 proc. badanych nie zna nazwy żadnego z obozów śmierci; 60 proc. nie wie ilu Żydów zginęło w czasie II wojny światowej. Tylko 90 proc. młodych Amerykanów w ogóle wierzy w holokaust – 7 proc. nie jest pewna czy istniał, a 3 proc. uważa, że nie miał miejsca.

Tu znów przoduje stan Nowy Jork – tam tylko 34 proc. respondentów stwierdziło, że wierzy w holokaust.

Widząc skalę tej niewiedzy łatwiej zrozumieć, jak to mozliwe, że część Amerykanów to Polaków uważa za agresorów z czasów II wojny światowej.

Źródło: Polsat News

22 KOMENTARZE

 1. A wiedzą ile zostało wymordowanych Indian, ile plemion eksterminowano do ostatniego człowieka? Bo jakoś nie słychać by amerykanie mieli z tym problem, podczas gdy USrael stał się naczelnym propagatorem nadrelligii holokaustyzmu. A gdyby analogicznie do holo propagandy przedstawiano historię rewolucji bolszewickiej, czy byłby ktoś kto żydostwu współczuje? …

  • Chaim Rumkowski zmienił nazwisko na Rumkiewicza? O tym nie słyszałem. Ale i tak został jak słyszałem rozpoznany i sami współrodacy go podobno zlinczowali.

 2. Hitler nie zbudowałby takiej potęgi militarnej bez kredytów, które udzielały III Rzeszy banki należące do amerykańskich Żydów. To samo jest kiedy popatrzymy na to kto jest twórcą i kultywatorem idei socjalistycznej. Kilkusetletnia historia wypędzeń i pogromów Żydów w różnych państwach (np. wypędzenie z Hiszpanii) wskazuje na to, że Żydzi mają talent do robienia sobie wrogów.

 3. Znając treści w biblii zawarte trudno dojść do innego wniosku, ofiary całopalne to najstarsza żydowska tradycja, nazwę zatem już mamy. Dalej, niszczenie, likwidacja biedoty żydowskiej w całej europie odbywała się za pośrednictwem gmin żydowskich ichnich spisów i sprawozdań. Następny aspekt to pieniądze, hitler prowadząc wojnę nie miał kasy nawet na porządne paliwo do czołgów miałby więc na nieistotne z punktu widzenia prowadzonej kampanii działania?
  cdn.

 4. cdn. Po co? w jakim celu miałby zajmować się zagładą? Jednak była ona prowadzona, podsumował ktoś ile to kosztowało? skąd kasa? Wystarczy znaleźć odpowiedź, ja nie znam, wiem że tanio nie było.

  • @Derwisz,
   To mimo wszystko Niemcy a nie Żydzi zorganizowali, za to ci drudzy współpracowali z prześladowcami poprzez wydawanie swoich.
   Zasłynęły tym np policje żydowskie w GG.

 5. Pseudownioskowanie z jakiegoś pseudobadania.
  Sądzę, że 92-95 % – nawet absolutnie „olewających historię”, ma słuszne poglądy i „wiedzę”, a przynajmniej, takie słuszne poglądy zaprezentują podczas badania
  Pozostałe 5-8% pewnie też nie ma wiedzy, ale zaprezentuje „buntowniczą” postawę, przynajmniej w anonimowym badaniu, wobec religii holok – dominują wśród nich zapewne Arabowie i inni muzułmanie….

 6. …Z pewnością znakomita większość, prawie całość, „wie co „myśleć”, a tym bardzie co mówić w tematach żydowskich
  To nie niewiedza z powodu „olewania” i niefrasobliwość Amerykanów sprawia, że „uważają” nas za sprawców, lecz – rzekłbym – wpływ tych o których tu rozmawiamy…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here