O. Rydzyk z zakazem odprawiania mszy w kilku diecezjach. Biskupi odetną go od datków?

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie mógł odprawić mszy w części kanadyjskich diecezji. Tamtejsi biskupi chcą go też odciąć od datków Polonii.

Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, Thomas Lukaszuk, przekazał arcybiskupowi Edmonton petycję ws. „ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”.

„Ojciec Rydzyk nie otrzyma pozwolenia na przybycie do naszej Archidiecezji […]. Potwierdziłem również, że biskupi Alberty i NWT (Northwest Terriotories) także nie wyrażą pozwolenia, żeby odwiedzał ich diecezje” – napisał Richard Smith.

Dodatkowo Rydzyk dostał zakaz organizowania spotkań na terenie Diecezji Calgary, Diecezji św. Pawła, Archidiecezji Grouard-McLennan, Diecezji Mackenzie-Fort Smith i Ukraińskiej katolickiej eparchii Edmonton.

Jest to cios w finanse redemptorysty, ponieważ w Calgary i Edmonton mieszkają spore skupiska Polonii. Lukaszuk szacuje, że rokrocznie organizacje ojca Rydzyka zbierają w Kanadzie ok. 300 tys. dolarów kanadyjskich.

Źródło: Onet.pl

14 KOMENTARZE

  • Tadzio Rydzyk to cwaniaczek, od dawna mija się z prawdą i siedzi w kieszeni pisu.
   Nie mniej jednak, zabranianie mu odprawiania Mszy w diecezjach to upadek WOLNOŚCI.

   • Wstrzymałbym się z ocenami do czasu ujawnienia powodów takiej decyzji.
    Ale jakby nie patrzeć – mylicie wolność słowa z prawem kanonicznym o możliwości odprawiania mszy świętej.

  • Nie zrozumiałeś… może nie masz pojęcia?
   Nikt nie zakazał dawać datków. O. Rydzyk ma „tylko” zakaz odprawiania mszy czyli taca z tych mszy do niego nie wpłynie. Ale ludzie przelewami lub np. na spotkaniach, mogą mu darować nadal.

 1. Wreszcie znalazł się ktoś rozsądny -BRAWO BRAWO BRAWO!!!.
  A tak przy okazji to może by nas oświecił redemptorysta z Torunia co ma wspólnego z zakazem handlu w niedziele i siecią sklepów ŻABKA otwartych w niedziele i święta w całym kraju???.

Comments are closed.