„Piątka dla zwierząt” Kaczyńskiego uderzy w rekonstruktorów? Nieprecyzyjne zapisy

Pis/Kaczyński
Jarosław Kaczyński Źródło: PAP

Publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz na Twitterze wymienia różne zawody, w które może uderzyć zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych.

Ten podpunkt z „piątki dla zwierząt”, którą przedstawił Jarosław Kaczyński, jest tak nieprecyzyjny, że można pod niego podciągnąć dowolny zawód, poza rolnictwem, z wykorzystaniem zwierząt. Publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz przedstawił kilka bardziej i mniej poważnych przykładów.

„Na miejscu niektórych rekonstruktorów zacząłbym się zastanawiać nad zmianą hobby” – napisał na Twitterze Otoka-Frąckiewicz. Rzeczywiście, koni w rekonstrukcjach służą przecież „rozrywce”.

„Nie chcę nic mówić, ale pod zakaz z ustawy podchodzą też wyścigi konne” – pisze dalej publicysta.

Dalej Otoka-Frąckiewicz wymienia: branże filmową, hodowanie gołębi pocztowych, zawody psów pasterskich…

„Cholera, chyba ktoś tu nie umie pisać prawa” – stwierdził.

W kolejnych postach publicysta przypomina hobby prezesa Jarosława Kaczyńskiego – oglądanie rodeo. Zauważa, że aktywiści prozwierzęcy również to uznaliby za „bestialstwo”.

 

11 KOMENTARZE

  1. ten caly PiZ to fenomenalna partia kolejny raz staraja sie dogodzic ludziom, ktorz nigdy na nich nie zaglosuja, a nawet sie ich brzydza.

  2. Nie umie pisać? Pisze doskonale. Dobitnie widać na przykładzie ustawy „antyprzemocowej” na podstawie której złośliwa teściowa ze znajomym milicjantem może pozbawić własnośći mieszkania ….
    Kolejna „ustawa” do interpretacji przez „niezawisłe” organa ….

  3. Co za intelekt Otoki, dopiero teraz zorientował się, że PiS to dno, po tym już jak ochoczo wyśmiał Bosaka. I komu powinno być głupio teraz?

  4. Cyniczny Kaczyński po to by zdobyć lewicowy elektorat niszczy dział gospodarki rolnej i pochodne wraz z rodzinami utrzymującymi się z tej gospodarki. Art.32.2 Konstytucji: Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub GOSPODARCZYM z jakiejkolwiek przyczyny. PIS to szabesgnoje.

    • Jest gorzej dla PiSu. Kazcelnik rozwali gospodarkę, a lewica i lewactwo na nich i tak nie zagłosuje. Dodatkowo stracą głosy na wsi.

  5. Czy kot trzymany w domu to nie jest przypadkiem dla rozgrywki i w niewoli. Przecież nie może wyjść a czasem preses się z nim bawi, no przecież mleka nie daje do skupu jak rolnik. Ale ja jestem dyletant i się nie znam, więc z góry przepraszam za możliwe głupie pytanie.

Comments are closed.