Sensacyjny sondaż. Trump po raz pierwszy ma przewagę nad Bidenem w badaniach ogólnokrajowych

Donald Trump. Foto: PAP/EPA
Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Donald Trump wyraźnie odrobił straty w sondażach w stosunku do Bidena. Po raz pierwszy w badaniach ogólnokrajowych ma przewagę nad kandydatem Demokratów.

Ze względu na ordynację wyborczą największe znaczenie mają sondaże stanowe. By zostać prezydentem USA nie trzeba zdobyć więcej głosów niż oponent w całych Stanach Zjednoczonych. Należy odnieść sukces w poszczególnych stanach i tak uzyskać głosy elektorów je reprezentujących.

Tak było w czasie wyborów w 2016 roku, kiedy to Hillary Clinton zdobyła więcej głosów w całych Stanach Zjednoczonych, ale przegrała je, bo Trump wygrywając w poszczególnych stanach pozyskał odpowiednią liczbę elektorów. Tym niemniej wyniki sondaży ogólnokrajowych pokazują tendencje poparcia dla poszczególnych kandydatów.

I tak sensacyjne wyniki ogłosiła sondażownia Rasmussen Report. Chęć głosowania na prezydenta Trumpa zadeklarowało 47 procent respondentów, a na kandydata Demokratów Joe Bidena 46 procent. Trump ma po raz pierwszy przewagę w jakimś sondażu ogólnokrajowym. Jest ona niewielka, bo w granicach błędu statystycznego, ale bardzo znacząca. Pokazuje ogromny wzrost poparcia dla Trumpa na przestrzeni ostatnich tygodni. Trump po raz pierwszy od 3 miesięcy przekroczył poziom 45 procent i po raz pierwszy w ogóle ma przewagę nad Bidenem.

Najbardziej znaczący jest wzrost poparcia dla Trumpa u Latynosów. Szczególne znaczenie ma to na Florydzie, która jest tzw. swing state, czyli takim w którym raz wygrywa kandydat Republikanów, a raz Demokratów. Tam do pozyskania jest aż 29 głosów elektorskich. O wygranej na Florydzie decydują Latynosi. I na Florydzie ich poparcie dla Trumpa znacząco rośnie.

Rasmussen Report jest jedną z najbardziej cenionych w USA sondażowni. I jedną z bardzo nielicznych, które przewidziały zwycięstwo Trumpa w 2016 roku. Co prawda w sondażach ogólnokrajowych Rasmussena Clinton prowadziła do samego końca, ale firma oparła swą prognozę o liczbę pozyskanych głosów elektorskich. Tym bardziej więc wymowny jest sondaż pokazujący prowadzenia Trumpa w skali całego kraju.

13 KOMENTARZE

  1. To już od dawna wiadomo, ze TRUMP jedyną nadzieją białych w tym plandemicznym świecie gadów. Jedynie on może zatrzymać tę pseudo zarazę i uratować świat od dzikich banksterów i nadchodzącego nowego komunizmu lewacznego.

  2. Victor Rothschild i jego N.M. Rothschild Asset Management utworzyli Biotechnology Investments Limited (BIL) na piętach brytyjskiej Komisji Gabinetu, którą doprowadził do reorganizacji brytyjskich badań i rozwoju. Ten insider trading dał mu wczesną przewagę w tworzeniu biotechnologii firm badawczych, aby być pierwszym, aby wykorzystać „nowe” produkty manipulacji DNA.-nawet opatentowanie jego szalonej nauki.https://stillnessinthestorm.com

  3. Natknąłem się na to dzisiaj po Q wysłany link z Instagrama. Wydaje się, że istnieje grupa planowania czegoś nikczemnego. Nazywają to ”Operacją Christma’. A hashtag można zobaczyć na zrzutach ekranu. Check it out …. może ktoś chce przeniknąć ten problem, aby dowiedzieć się, co oni chcą zrobić?
    https://wearethene.ws/notable/140051

  4. Donald Trump to fałszywy proroka Anty-Chryst chociaż może nim też być Joe Biden który robi z siebie starca o skłonnościach pedofilskich a Trump robi z siebie głupca …
    jaki świat tacy fałszywi prorocy :) :) :)

  5. Nic nie odrobił i nic nie zyskał. Te wszystkie sondarze mają wyniki takie, jakie są opinie polityczne tych co je przeprowadzają. Wierzę, że Trump wygra, ale to nie ma nic wspólnego z sondarzami.

Comments are closed.