Trump zapowiada szczepionki na Covid-19. „100 mln dawek przed końcem roku”

Donald Trump Źródło: PAP
Donald Trump Źródło: PAP

Amerykański prezydent, Donald Trump, twierdzi, że jeszcze przed końcem br. gotowych do rozdysponowania będzie co najmniej 100 mln dawek szczepionki na Covid-19.

– Jak tylko FDA (Federalna Administracja ds. Leków) zaaprobuje szczepionkę będziemy mogli rozdysponować przed końcem 2020 r. w Stanach Zjednoczonych 100 mln dawek, a jeszcze wcześniej ich dużą ilość – powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej.

Tym samym Trump zdementował informację, której przed komisją senacką udzielił dyrektor federalnych Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom Robert Redfield. Mówił on, że szczepionka może być powszechnie dostępna „w końcu drugiego kwartału, lub w trzecim kwartale 2021 r.”

– To była błędna informacja. Sądzę, że prawdopodobnie nie zrozumiał pytania – powiedział Trump.

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. jest pogląd, że rozlokowanie armii po kraju w celu dystrybucji szczepionki ma inny cel niż ta szczepionka (zapanowanie nad rozpadem coraz bardziej podpalanego kraju, gdzie ludzie zaczynają widzieć, że to środowiska creepy Joe), bo nominalnie to parcie do szczepionki wygląda jak jakiś obłęd

  2. To jest blef z tą szczepionką. Trump coś przy okazji wywinie lewakom a jak nawet te szczepionki będą to przetestowane przez siły rządowe na wskroś i za darmo prawie (po cenie produkcji) aby BIG FARMA na tym nic nie zarobiła.

Comments are closed.