Andrzej Duda złożył życzenia „starszym braciom”. „Z okazji żydowskiego Nowego Roku”

Andrzej Duda, Izrael'Gwiazda Dawida Źródło: PAP, Pixabay, collage
Andrzej Duda, Izrael'Gwiazda Dawida Źródło: PAP, Pixabay, collage

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia Żydom za pośrednictwem Twittera. Dziś wypada ważne żydowskie święto.

„Życzenia z okazji żydowskiego Nowego Roku” – napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta RP.

Życzenia prezydenta są zaś dostępne na oficjalnej stronie prezydenta Polski.

„Z okazji Rosz ha-Szana przekazuję społeczności żydowskiej zamieszkującej w Polsce życzenia najlepszego zdrowia, pokoju i wszelkiej pomyślności” – pisze do Żydów Andrzej Duda.

„Niech wspólna celebracja tego święta w Państwa rodzinach, w gronie przyjaciół i bliskich dostarczy dużo szczęścia, przynosząc duchową harmonię, dobro i pocieszenie. Niech radość, która w trakcie świętowania Nowego Roku jest obecna w Państwa domach, towarzyszy Państwu na co dzień i promienieje na wszystkie kolejne poczynania z pożytkiem dla całej Rzeczypospolite” – czytamy dalej.

Swoje życzenia prezydent Andrzej Duda zakończył tradycyjnym żydowskim „Szana Towa! Szczęśliwego Nowego Roku!”.

Źródło: prezydent.pl

31 KOMENTARZE

  • To są jego bracia. Ten antropolog-amator policzył, że każdy Polak ma w sobie 33% krwi żydowskiej. To jest postać tragikomiczna

   • Była swego czasu tzw. Reformacja, czyli bunt przeciwko dominacji Słowian. Protestanci palili na stosach słowiańskie rękopisy, a jednocześnie rozpowszechniony druk duraczył masy NOWĄ wersją historii. 300 znaków nie wystarczy dla omówienia tematu.

    • Zwiędła, zwiędła. A obszar ma wiele wspólnego z azjatycką dziczą, co zaowocowało i rabstwem chłopstwa jak najbardziej słowiańskiego w państwie carów, oraz łatwym wprowadzeniem łagrów za bolszewickich czasów.

  • Ale dlaczego żydzi nie piszą o tym ,że nie ma kraju w którym by ich tolerowali ,że nie wspomnę o nienawiści . Kto mi wytłumaczy skąd to się bierze i to w każdym kraju ,gdzie robią afery – bo robią.

 1. Przympominam, ze określenia w rodzaju „starszy brat” używa oficjalnie tow. Łukaszenko zwracając się do głównego lokatora Kremla. To jest ta konwencja.

 2. Jedną ręką pisze laurki do eskimosów, a drugą podrzyna gardła polskich rolników podpisując takie ustawy jak ta wykańczająca hodowców zwierząt (nie tylko futerkowych).

  • Nie łapiesz? Jakie profity da ta nowa rzeczywistość „naszym starszym”. Oni („nasi starsi”) będą mogli NADAL eksportować i zarzynać oraz prowadzić biznesy, więc po prostu przejmą tę gałąź gospodarki. Cóż za skłodki monopol i profitowy geszeft.

   AJ WAJ.

 3. A co z Eskimosami? Oni też mają nowy rok . A tak przy okazji , Prezydent złożył przecież życzenia swoim teściom z okazji nowego roku. Warto by przy okazji zapytać Żydów „ilu Polaków podczas wojny uratowali żydzi”? Bo my ratowaliśmy ich całe rzesze a teraz nas podłe opływają. Może warto by było zrobić tak jak oni, nie ratować nikogo. Mieć w dupie czyiś los. Żydom to na dobre wyszło i jeszcze żądają za to kasy…plemię żmijowe…

  • Święte słowa . Ich na to ,żeby kogoś uratować nie stać , ale najgorsze jest to , jak się nam Polakom teraz odpłacają . Ja bym w życiu dla żadnego palcem nie kiwnął , bo jeszcze pozwali by mnie pózniej do sadu ,że za mało pomagałem.

 4. Kochani z Nczas, żyd (mieszkaniec Polski) pisze się z małej litery, bo jest to obywatel polski tego wyznania. Przecież w zdaniu „…pisze do Żydów…” nie chodzi o obywateli izraelskich, tylko o polskich. Piszcie poprawnie np.: w Polsce mieszkają Polacy, w Indiach Hindusi, w Izraelu Żydzi, w Indiach chrześcijanie, w Polsce żydzi, w Izraelu hindusi.

 5. Gdyby Pan Jezus przyszedł ponownie na swiat to duda wraz ze swoimi zydowskimi braćmi zamordowaliby go jeszcze szybciej niż ongiś

 6. Żydzi w USA są obywatelami USA pochodzenia żydowskiego, więc nie są Żydami, tylko żydami w znaczeniu wyznaniowym. Żydzi z dużej litery mieszkają w Izraelu, jako naród, a w USA jako społeczność wyznaniowa.

 7. Ty wszarzu jestes pie…….ty czy masz pomroczność jasna jak bolek vel lejba khone . Kto komu ukradł pieniądz , majątek itd . Zastanów się głupku co piszesz .

Comments are closed.