Kaczyński ukarał niepokornych. 14 posłów PiS zawieszonych. Wśród nich jest TEN minister

Jarosław Kaczyński. Źródło: prt sc/YouTube
Jarosław Kaczyński. Źródło: prt sc/YouTube

Jarosław Kaczyński już zaczął się mścić na posłach PiS, którzy podczas nocnych głosowań zagłosowali inaczej niż on. Wśród 14 zawieszonych posłów są m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski.

Jarosław Kaczyński ma w polityce opinię mściwego i pamiętliwego. Politycy, którzy w czasie nocnego głosowania zagłosowali inaczej niż prezes, bardzo szybko odczuli jego gniew.

Szef komitetu wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski, poinformował, że w prawach członka partii zostali zawieszeni: minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk, Lech Kołakowski, Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Jerzy Małecki, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły, Bartłomiej Wróblewski oraz Sławomir Zawiślak.

To wszystko posłowie PiS. Inaczej niż nakazywała klubowa dyscyplina głosowali jednak również politycy z SP i Porozumienia. Według wpływowych polityków z partii rządzącej, Ryszarda Terleckiego i Marka Suskiego, obecnie koalicja została zerwana, a koalicjanci zostaną usunięciu z rządu.

Nie wiadomo jaki los spotka ministra Ardanowskiego. Polityk jeszcze przed głosowaniem krytykował „piątkę dla zwierząt” i napisał nawet list do władz partii.

6 KOMENTARZE

  1. Kurdupel powiela przeszłość co zrobił z SAMOOBRONĄ. Nawojował i teraz przestraszył się co narobił . Wie doskonale ,że kolejnych wyborów nie wygra . To urodzony dyktator jak Napoleon Bonaparte , Duce , czy Stalin , byli kurduplami i do tego takimi , którzy pozjadali wszystkie rozumy. . Może znajdą się tacy , którzy konsekwentnie postawią tych kacyków z PIS przed sądem i będą ukarani , bo jak na razie to co zrobili z tymi zbójami z PO to śmiechu warte . Ilu siedzi , ilu jest ukaranych ?

    • Powiela, ciężko tego nie zauważyć. Tylko zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem jego metoda – iść w pewnym momencie na zwarcie. Pytanie co chce przez to osiągnąć – on albo mocodawcy.

  2. Chociaz kilku dzielnych poslow, ustawa w 2 dni napisana na kolanie, bez konsultacji, a pan prezes to miesa nie je koszyk kaczynskiego – piers z kurczaka, a skad te kurczaki? teraz beda z Izraela … juz stoja przy granicy. zapamietajcie te nazwiska, w koncu sie okazalo ze sa normalni ludzie

Comments are closed.