Nie tylko „piątka dla zwierząt” przeszła. Braun: To katastrofa o rozmiarach wojennych [VIDEO]

Konferencja Konfederacj Źródło: Facebook/Konfederacja
Konferencja Konfederacj Źródło: Facebook/Konfederacja

Posłowie Konfederacji, m.in. Artur Dziambor, Grzegorz Braun i Dobromir Sośnierz, podsumowali podczas konferencji ostatnie głosowania w Sejmie. Prawicowcy przypomnieli o mniej głośnych głosowaniach z ostatniej sesji parlamentu.

Konfederacja zwołała konferencję, podczas której zrobiła podsumowanie „sesji Sejmu, która przejdzie do historii naszego parlamentu i na pewno do historii tej kadencji Sejmu, jako jednak z najtragiczniejszych” – jak powiedział na początku Artur Dziambor, przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji z kaszubskiego okręgu.

Posłowie byli wyraźnie zmęczeni, czemu trudno jest się dziwić, bo prace Sejmu znów odbywały się nocą. Jest to już stała praktyka odkąd w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość.

– W ostatnich dniach wydarzyły się tutaj rzeczy wielkiego kalibru – stwierdził poseł Grzegorz Braun.

Konserwatywno-liberalny polityk przypomniał, że m.in. dzięki staraniom Konfederacji odrzucono skandaliczną ustawę ochrzczoną mianem „bezkarności +”. Poseł stwierdził jednak, że PiSowi udało się „niepostrzeżenie” uchwalić dwie ustawy, które „zmieniają państwo polskie”. Częściową winą za to Braun obarczył dziennikarzy.

Pierwsza ustawa o ratyfikacji układu ze Stanami Zjednoczonymi i instalacja baz obcych wojsk na terytorium Rzeczypospolitej – wymienił na początku polityk.

Grzegorz Braun ochrzcił tę ustawę mianem „kolonizacji +” lub „okupacji +”.

Druga ustawa: „bankructwo +”. Podżyrowanie ponad 100-miliardowej dziury budżetowej. To jest przecież katastrofa o rozmiarach wojennych. To wczoraj przeszło – przypomniał Braun dziennikarzom.

Obecnie media w Polsce głównie mówią o „piątce dla zwierząt”, a wobec obu tych ustaw trwa zmowa milczenia. Temat ten poruszyli dopiero Konfederaci.

Na koniec Grzegorz Braun przypomniał również o głośnej „piątce dla zwierząt” i wymienił zagrożenia jakie ta ustawa niesie. Konfederacja była jedynym ugrupowaniem w Sejmie, która w całości opowiedziało się przeciwko temu projektowi.

Cała konferencja:

6 KOMENTARZE

  1. zamieszanie z ustawą Bezkarność + i Futerka – TO tylko Odwrócenie Uwagi od Największego zagrożenia czyli Ustawy OKUPACJA+++ czyli umowy wojskowej między USA a Polin która został zatwierdzona – to jest największe zagrożenie , a reszta to tylko Zasłona abyśmy się zajęli nie tym co najbardziej nam zagraża ! Niektórzy boja się o straty bo np. stracimy na tzw. Uboju rytualnym..BZDURA za tydzień dwa kumple sydów z PIS postarają się o nowelizacje ustawy – a Okupacja +++ przeszła nie zauważona

  2. Problemem będzie brak żywności , żywność na kartki – to możliwe bo Kaczyński GRA w grę Co bym zrobił w PRL-u ! i bawi się – jak widać dobrze

  3. Może rzeczywiście akcja z „futerkami” ma być tylko przykrywką dla tych innych – równie ważnych albo i ważniejszych – kwestii?

    • Niezbyt mi pasuje, bo zbyt mocno się w nią zaangażowali i konsekwencje tego mogą być zbyt poważne. To myślenie na skróty, choć nie pozbawione racji, ale gdyby im zależało na odwróceniu uwagi, to by tę ustawę „rozciągnęli” w czasie, a tymczasem tempo było ekspresowe.

Comments are closed.