Nocny skandal w Sejmie. Braun do Witek: „Łamie pani prawo” [WIDEO]

Braun
Grzegorz Braun oraz Dobromir Sośnierz w nocnej awanturze z marszałek Witek. / foto: Prt Sc Sejm

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek po raz kolejny pokazała, w jakiej pogardzie prawo ma Prawo i Sprawiedliwość. W czasie nocnej debaty nad tzw. ustawą antyhodowlaną nadużywała raz po raz swych kompetencji.

W nocy z czwartku na piątek PiS zdecydował się zniszczyć polskie rolnictwo. Zrobił to w niechlujnym trybie, ze złamaniem przepisów prawa, co przyznają wszyscy niezależni eksperci. W obronie praworządności stanęli Grzegorz Braun i Dobromir Sośnierz.

Witek łamie prawo

Awantura między dwójką posłów Konfederacji i marszałek Elżbietą Witek rozpoczęła się, kiedy ta – nie mając do tego prawa – odmówiła przyjęcia wniosku formalnego ze strony posła Grzegorza Brauna. Łamaniu praworządności przyklasnęła opozycja spod znaku KO i Lewicy.

Marszałek Witek po prostu pominęła wnioski, które „był procedowane przez komisję” i przeszła do dalszych głosowań. – Nie ma pani prawa wykluczać jakichkolwiek wniosków legalnie złożonych i normalnie procedowanych – mówił Braun.

Popełnia pani przestępstwo, nie ma pani prawa – dodawał. I dalej w stronę Elżbiety Witek: Łamie pani prawo, łamie pani prawo pani marszałek. Marszałek Sejmu nie ma prawa cenzurować posłów.

Poseł Grzegorz Braun usiłuje zgłosić wniosek formalny

Poseł Grzegorz Braun usiłuje zgłosić wniosek formalny

Opublikowany przez VideoSejm.pl Czwartek, 17 września 2020

Comments are closed.