Robert Winnicki do rządu: „Jesteście łajdakami. Złamaliście kręgosłupy swoich posłów” [WIDEO]

Robert Winnicki w Sejmie.
Robert Winnicki w Sejmie. (Zdj. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W nocy z czwartku na piątek nieformalna koalicja PiS-KO-Lewica przepchnęła do Senatu projekt ustawy „Piątka dla Zwierząt”. Jej zapisy są skrajnie niekorzystne dla polskich rolników, a przy jej procedowaniu – zdaniem posła Konfederacji Roberta Winnickiego – doszło do szeregu nieprawidłowości.

– Sejm uchwalił uchwałę o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw – mówił marszałek Sejmu Ryszard Terlecki i wtedy z wnioskiem formalnym zgłosił się na mównicę poseł Konfederacji.

– Podczas procedowania tej ustawy doszło do szeregu nieprawidłowości. Dokonało się przez ostatnie 24 godziny w tym Sejmie masa bezprawia, która sprawi, że również na poziomie unijnym będzie kwestionowana ta ustawa, ale nie to jest najważniejsze – mówił Winnicki.

– Najważniejsze jest to, że dokonaliście ogromnego łajdactwa – 350 tys. hodowców bydła mięsnego, dziesiątki tysięcy pracowników ferm drobiarskich – bierzecie za to odpowiedzialność? – pytał. Dalej zwrócił się już tylko rządu mówiąc, że „złamali polskie rolnictwo” oraz „złamali kręgosłupy swoich posłów”.

– Po raz kolejny wprowadziliście dyscyplinę, a nie było jej przy głosowaniu ustaw za życiem! – wytknął Konfederata.

– Hańba! Jesteście zwykłymi łajdakami… – wtedy Winnickiemu wyłączono mikrofon.

 

5 KOMENTARZE

  1. wyznawcy socjalizmu, zawsze byli przeciwko Polsce, tym „przedstawicielom narodu” nikt nic nie musiał łamać, to są istoty, które poszły tam dla koryta, a niemające pojęcia, kto to koryto napełnia

Comments are closed.