Bójka z policją w Pastuchowie. 47-latek z synem pobili funkcjonariuszy [WIDEO]

Bójka z policją w Pastuchowie.
Foto: Twitter Yan van der Thorn

Interwencja policji w Pastuchowie zakończyła się brutalną bójką. Mężczyznom za pobicie policjantów grozi 10 lat więzienia.

W minioną sobotę policjant i policjantka z powiatu świdnickiego otrzymali wezwanie do Pastuchowa (woj. dolnośląskie). Na miejscu zastali pijanego 47-latka i jego 25-letniego syna.

Zaczepieni przez policjantów rzucili się na nich z pięściami. W furii okładali zarówno umundurowanego mężczyznę, jak i kobietę.

Akcja policji w Pastuchowie

Akcja w Pastuchowie: https://doba.pl/dsw/artykul/-wideo-pobili-policjantow-na-sluzbie-zobacz-nagranie-/32348/15

Opublikowany przez DOBA.PL Niedziela, 13 września 2020

Na filmie opublikowanym przez portal Doba.pl widać, jak starszy mężczyzna okłada policjanta, a jego syn z całej siły uderza policjantkę. Zdarzeniu przyglądali się tubylcy, którzy prosili agresorów o spokój.

Część przyglądających się zdarzeniu było rodziną mężczyzn, którzy bili policjantów – o czym świadczą okrzyki „wujek!”, czy „tato, proszę cię!”.

47-latek został zatrzymany po zdarzeniu, gdy zmęczony bójką usiadł na murku. Jego syn został zatrzymany wkrótce później.

Napastnicy trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na postawienie zarzutów. Policjanci trafili do szpitala, ale ze względu na niegroźne obrażenia wypuszczono ich tego samego dnia.

Za napaść na policjantów grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: Doba.pl