Łukaszenka mówi o wojnie i wzmacnia ochronę granic

Alaksandr Łukaszenka:
Alaksandr Łukaszenka Foto: print screen z YouTube/ Geopolityka

„Ochrona granicy państwowej została wzmocniona. Odbywa się ona we wzmocnionym trybie funkcjonowania służby granicznej i kontroli oraz z zastosowaniem rezerw taktycznych” – poinformował w piątek rano w komunikacie Państwowy Komitet Graniczny Białorusi (GPK).

Przejścia graniczne pracują „w granicach swoich możliwości przepustowych” – podano w komunikacie. „Wszelkie działania są podejmowane z uwzględnieniem sytuacji na każdym konkretnym kierunku” – dodano.

Jak uściślił w rozmowie z PAP przedstawiciel GPK, chodzi o wzmocnienie zarówno „jakościowe” jak i „ilościowe”. Wyjaśnił, że przy granicach jest więcej oddziałów straży granicznej, więcej uwagi poświęca się kontrolom w strefie przygranicznej, odbywa się więcej przedsięwzięć kontrolnych.

Łukaszenka zamknął granice

W czwartek wieczorem prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że Białoruś „jest zmuszona do zamknięcia granicy z Polską i Litwą”, a także do wzmocnienia ochrony granicy z Ukrainą.

„Jesteśmy zmuszeni zabrać wojska z ulicy, pół armii postawić pod broń i zamknąć granicę państwową na zachodzie. Przede wszystkim – z Litwą i Polską” – powiedział. Dodał, że konieczne jest wzmocnienie kontroli na granicy z Ukrainą.

„Nie wiemy, z czym oni jeszcze wyskoczą. Zostało zaledwie kilka chwytów, by rozpocząć gorącą wojnę” – oświadczył lider Białorusi, występując podczas Forum Kobiet w czwartek w Mińsku.

Państwowy Komitet Graniczny nie skomentował, jak dotąd, zapowiedzi zamknięcia granicy.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

    • Baćka musi rozpętywać psychozę wojenną, bo jakoś trzeba to przykryć, że smycz na której trzyma go „starszy brat”, nie, nie „starsi bracia” tylko „starszy brat” na Kremlu robi się coraz krótsza. A i na zadnich łapkach należy przysiąść i pokornie unieść przednie łapki.

    • Najlepszy dowcip ostatniego czasu? Baćka tak się przestraszył praktycznie nieistniejącej armii RP, a jeszcze bardziej się przestraszył jeszcze bardziej nieistniejącej armii Litwy, że postawił pod broń pół swojej armii.

  1. Po tym jak agentura banksterska Deep State w tym polskojęzyczni z pis, ko …
    chcieli zrobić Majdan na Białorusi to się nie dziwię

  2. Pewnie czyrwony prusak( po naszemu czerwony karaluch) czuje się bardzo niepewnie; a tu cyborg kremlowski coś jest ostrożny z pomocą karaluchowi!

Comments are closed.