Nie żyje proaborcyjna sędzia Sądu Najwyższego! Trump ma okazję zastąpić ją konserwatystą

Kobieta w ciąży, dziecko, Donald Trump Źródło: Pixabay, PAP, collage
Kobieta w ciąży, dziecko, Donald Trump Źródło: Pixabay, PAP, collage

USA. Nie żyje 87 letnia Ruth Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego. Była radykalnie lewicowa i proaborcyjna. Mianował ją w 1993 roku Bill Clinton. Donald Trump będzie miał szansę umieścić w Sądzie Najwyższym kolejnego konserwatywnego sędziego.

W wieku 87 lat zmarła Ruth Ginsburg. Znana była z nachalnej promocji aborcji i radykalnie lewicowych poglądów. Za jej nominację w 1993 roku odpowiadał prezydent Demokratów – Bill Clinton.

Sędzia sama teraz czeka na sąd, tym razem ostateczny, a tymczasem prezydent Donald Trump staje przed wielką szansą umieszczenia w Sądzie Najwyższym konserwatysty.

Jednocześnie jest to początek batalii pomiędzy Republikanami a Demokratami. Według Baracka Obamy sędziego powinien wybrać nowo wybrany prezydent. Obama wierzy, że będzie nim Joe Biden.

Były prezydent wyraził nadzieję, że Senat będzie blokował wybór nowego sędziego, tak jak czynił to w 2016, gdy odchodzący Obama znalazł się w podobnej sytuacji.

Senat jednak wciąż pozostaje w rękach Republikanów, a ci już ogłosili, że mają zamiar jak najszybciej (w przeciwieństwie do 2016 roku) zatwierdzić nowego sędziego. Oczywiście będzie to osoba, którą wskaże Donald Trump.

Tym sposobem obecny prezydent USA mógłby wprowadzić już drugiego konserwatystę do Sądu Najwyższego.

W amerykańskim Sądzie Najwyższym zasiada się dożywotnio, więc jeśli Trump wskaże młodego sędziego, to będzie on mógł przez kolejne dekady bronić konserwatywnych wartości.

Źródło: nczas.com

7 KOMENTARZE

  1. …a gdyby nie byla proaborcyjna, to by zyla wiecznie? Rozumiem potrzebe tworzenia naglowkow, ale powinny byc skonstruowane nie tylko „poczytnie”, ale i madrze….

  2. Najlepszy przyklad upolitycznienia sadow gdzie prezydent mianuje sedzoiw po linni partyjnej a nie jak w Polsce gdzie sedziowie chca sie wybierac sami. Ciekawe ze tego upolitycznienia nigdy nie zauwazyla pani Applebum tak krytykujaca polski system sadowniczy.
    Zeby zakonczyc ten spor proponuje wprowadzic system amerykanski lub niemiecki i to tak w 100%. Zobaczymy co wtedy beda krytykowac.

Comments are closed.