Putin ma nową superbroń. „Rosja dysponuje doskonałą bronią, której nie mają inne kraje”

Prezydent Rosji Władimir Putin/rosyjska propaganda/. Foto: PAP/ITAR-TASS
Prezydent Rosji Władimir Putin. Foto: PAP/ITAR-TASS

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił w sobotę, że jego kraj dysponuje najdoskonalszą bronią, której inne państwa nie posiadają. Rosyjski prezydent przyznał w tym dniu order św. Andrzeja konstruktorowi Gerbertowi Jefremowowi za prace nad systemem Awangard.

Na spotkaniu z Jefremowem Putin powiedział, że pracę nad systemem Awangard, uzbrojonym w międzykontynentalne rakiety balistyczne z hiperdźwiękowymi głowicami manewrującymi, można porównać ze skalą realizacji projektów broni jądrowej w ZSRR.

„Teraz po raz pierwszy w naszej historii najnowszej Rosja dysponuje najnowocześniejszymi rodzajami broni, które wielokrotnie przewyższają swą siłą, mocą, szybkością i – co bardzo ważne – precyzją wszystkie te, które istniały do tej pory i istnieją dzisiaj” – powiedział gospodarz Kremla.

Według jego słów do prac nad bronią hipersoniczną Rosja „została zmuszona”, gdy USA wycofały się w zeszłej dekadzie z układu ABM (o ograniczeniu systemów obrony przeciwrakietowej).

„Musieliśmy stworzyć to uzbrojenie w odpowiedzi na rozmieszczanie przez USA systemu strategicznej tarczy antyrakietowej, która w perspektywie mogłaby faktycznie zneutralizować cały nasz potencjał jądrowy” – powiedział Putin.

Według oficjalnych rosyjskich źródeł, poruszająca się lotem ślizgowym nad gęstymi warstwami atmosfery nuklearna głowica Awangard może osiągać prędkość nawet 20 razy większą niż dźwięk oraz wykonywać manewry unikowe dla obezwładnienia obrony przeciwrakietowej. Głowice te montuje się na międzykontynentalnych pociskach balistycznych UR-100N (oznaczenie zachodnie Stiletto). (PAP)

13 KOMENTARZE

 1. Jakby tu powiedzieć? Może – mieć to może i mają, ale użycie w zasadzie wywołuje efekt „martwej ręki” w postaci kilku salw odwetowych z różnych części świata. Pan Putin coś mówił o czołgu Armata jako broni opierającej się o najwyższe technologie, a później mówił, że później

 2. Jankesi nawet gdyby mieli miecze świetlne, nie mają szans z Rosjanami. Amerykanie to kraj konsumpcyjny, zbyt różnorodny, podzielony, leniwy i rozpasany, gdyby wojna trwała połowa cześć Amerykanów poddała by się że strachu, część robiła protesty pokojowe, część przeszła na stronę Putina, część dostała by ostre baty od słowiańskich wojowników

 3. Rosjanie rozwiązali największy problem – łączność czyli sterowanie pociskiem. Taki kawał żelastwa leci w obłoku plazmy i odcina się od kontaktu ze światem. Tylko Rosjanie potrafią sterować takim wynalazkiem. Znaczy na dzisiaj są bezkonkurencyjni.

 4. Ciekawe czy to działa. Jak mówił stary kawał Co to jest- nie da się tym dzwonic ani wsadzic tego do dupy?- ruskie urządzenie do dzwonienia w dupie.

  • Dobre :D. Zaraz sobie to sformułuję po rosyjsku i napiszę na moim „ulubionym” forum krasnej zwiezdy na którym uwielbiam trollować. Wiesz jak oni się burzą jak się pisze dosadnie o Stalinie :D ?

 5. Gdyby nie rosyjska i chińska broń hipersoniczna to bankrutujące USA, które uważają, że czas gra przeciw nim i trzeba zniszczyć Rosję i Chiny nim staną się silniejsze, już dawno wywołałyby III WŚ. :-))))))))))))))))))))))))

 6. Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, cyborg ma nową broń- zjełczałą swoją kichę stolcową – jak walnie, pchły pozdychają na Placu Czerwonym, a mumia Lenina ożywi się, by budować lepszy świat!

 7. Jeszcze chyba nigdy MSZ Rosji nie miało innej linii narracji jak ta że Rosja jest zmuszana, atakowana a jak jej wojska ruszają za granicę to nie inaczej – idą nieść bratnią pomoc.

 8. 1/ a jak nazwać tę broń, co to spowodowała pożary magazynów amunicji, nawozów sztucznych, statków w portach, itp. zdarzenia? ile można przeznaczać na zbrojenia, a ile na sprawy cywilne, żeby w końcu doszło do tego, że pozdychamy z głodu w biedzie i smrodzie, i nie będzie tak na prawdę o co walczyć tym bojcom?

 9. 2/ świat staje na głowie; widać, że człowiekowi odebrało rozum; a co do broni najsilniejszej na świecie i osiągalnej nawet dla zwykłego człowieka, to jest taka; naprowadzę – jak ktoś z ludzi potrafi powtórzyć „numer” z Całunem Turyńskim, to wtedy uwierzę, że ma broń, której nikt inny nie ma; a na dzisiaj to tylko wyścig o to kto wyżej, dalej, szybciej i mocniej – mało;

Comments are closed.