Warszawskie ścieki z „Czajki” płyną już przez most pontonowy

Rafał Trzaskowski, Oczyszczania 'Czajka
Rafał Trzaskowski, Oczyszczania 'Czajka" Źródło: PAP, collage

W Warszawie rozpoczęto próbny przesył ścieków z „Czajki” przez ustawiony na Wiśle most pontonowy.

W sierpniu, rok po pierwszej awarii, znów ścieki z „Czajki” zaczęły wylewać się do Wisły. Po raz kolejny konieczne było ustawienie na najdłuższej Polskiej rzece mostu pontonowego, przez które mogłyby popłynąć nieczystości.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, poinformował za pomocą Twittera, że rozpoczęto próbny przesył ścieków.

„Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy próbny przesył ścieków rurami po moście pontonowym” – napisał na Twitterze polityk.

„Teraz zespół MPWiK [Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – red] sprawdza stabilność i szczelność rurociągu, a także monitoruje pracę systemu pompującego ścieki do rur. Musimy mieć pewność, że awaryjny system jest bezpieczny i będzie wydajny”.

Most pontonowy na Wiśle to zasługa MON, a nie władz Warszawy. 9 września Mariusz Błaszczak poinformował, że most jest już gotowy.

Most może działać tylko do końca listopada. Na zimę musi zostać rozebrany.

6 KOMENTARZE

  1. A pan Szambo- Trzaskowski pewnie niebawem będzie jeździł po kraju z reklamą Trzaskowianki, zachęcając do wstąpienia do jego ruchu-ruchu

  2. Sami spece na tym portalu.

    Ścieki płyną z Czajki… Nie, człowieku o kompletnej nieznajomości tematu. Ścieki płyną DO Czajki, a oczyszczone, praktycznie jako woda, ZNOWU do Wisły.

    Nie ma jak wiarygodne wiadomości…

  3. Panie Redaktorze Naczelny, błagam – zapanuj nad swoją redakcją i niechże NCz nie stacza się do poziomu radia Erewań ! Ścieki nie płyną Z Czajki, tylko z lewobrzeżnej części miasta DO oczyszczalni Czajka !

Comments are closed.