Dwa lata więzienia dla zboczeńców. Po kryjomu robili takie zdjęcia kobietom

Wuhan/Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Do dwóch lat więzienia czeka dla zboczeńców, którzy robią po kryjomu zdjęcia nieświadomym kobietom pod spódnicą. Kary czekają też dla fanów zdjęć ofiar wypadków.

Bundesrat (druga izba parlamentu) przyjął nowelizację prawa, które ma powstrzymać zboczeńców i hieny. Chodzi o wykonujących zdjęcia np. ofiar śmiertelnych wypadków czy robiących nieświadomym kobietom zdjęcia miejsc intymnych.

Dotychczas w Niemczech ochrona dóbr osobistych działała jedynie wobec żyjących. Teraz, według nowych przepisów, nie wolno będzie robić i rozpowszechniać zdjęć np. ofiarom śmiertelnych wypadków.

Za fotografowanie zwłok i rozpowszechnianie takich zdjęć będzie grozić kara grzywny lub do dwóch lat pozbawienia wolności. Takie same kary trafią na zboków.

Chodzi o zjawisko „upskirtingu”. Zboczeńcy robią po kryjomu zdjęcia lub filmy, zaglądając nieświadomym tego kobietom pod spódnicę lub w dekolt.

Zboki grasują np. w tłoku lub środkach komunikacji publicznej. Poprzez zaostrzenie prawa Niemcy chcą walczyć z rozpowszechnianiem takich zdjęć w mediach społecznościowych.

– Aparatami w telefonach komórkowych można już robić zdjęcia wysokiej jakości, a upowszechnienie kamer i możliwości niepozornego korzystania z nich, prowadzi coraz częściej do naruszenia praw fotografowanych osób – wyjaśnia portal Deutsche Welle.

Zmiany wejdą w życie jeszcze w tym roku.

Źródło: Deutsche Welle

1 KOMENTARZ

  1. Hm, jestem caly za tym, zeby roznych teczowych zbokow posylac na odwyk do gazu; ale z drugiej strony panie pokazujace gleboki dekolt robia to z wolnej woli ( i bardzo chetnie) , wiec normalne, ze panowie sie patrza, ku cichej radosci pan, ktorym od tego zaraz cycki rosna,

Comments are closed.