Główny Inspektor Sanitarny szczerze ws. szczepionki na koronawirusa: „Wygenerujemy emocjonalne zapotrzebowanie”

Jarosław Pinkas. Foto: PAP/Paweł Supernak
Jarosław Pinkas. Foto: PAP/Paweł Supernak
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas w swojej wypowiedzi na antenie TVP Info nie pozostawił wątpliwości, że będzie dążył do tego, żeby Polacy jak najszybciej i ochoczo dali się szczepić przeciwko koronawirusowi. – Wygenerujemy emocjonalne zapotrzebowanie – powiedział przed kamerą.

Pinkas najpierw zaczął od zachwalania aktualnych zaleceń mających powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. – Mamy możliwość racjonalnego zachowania się: dystansowania, noszenia maseczek, czystości rąk. Generalnie stosowania się do wszystkich zaleceń ekspertów – mówił.

To co padło z jego ust chwilę później sprawia wrażenie jakby przez przypadek wyjawił strategię działania rządzących w sprawie szczepienia Polaków na koronawirusa.

– Być może będziemy mieli nawet szczepionkę. Mam nadzieję, że będzie ona bardzo szybko dostępna, i że oczekiwana, i że nasi obywatele będą dopominać się kiedy będzie ona dostępna na rynku – wyraził swoje oczekiwania.

– Po prostu zwyczajnie wygenerujemy zapotrzebowanie, emocjonalne zapotrzebowanie. Taki stan ducha, że: chce to mieć ponieważ jest to dla mnie niezwykle ważne. Tutaj się oczywiście ogromna rola profesjonalistów medycznych – wyjawił.

Są oficjalne dane. W ciągu miesiąca tylko 5 osób zmarło z powodu koronawirusa bez chorób współistniejących

Comments are closed.