Jeleń uciekł przed polowaniem na budowę i ocalił życie [WIDEO]

Jeleń w Compiegne Fot. twitter Alice Koch Twitter

Myśliwi z Compiegne we Francji nie zaliczą weekendowego polowania do udanych. 19 września jeleń zwiał przed nagonką na podmiejską budowę. Zrobiła się awantura, przyjechała policja, pojawili się obrońcy zwierząt i zapadł wyrok, że jeleniowi trzeba darować życie.

Myśliwskie psy zapędziły zwierzę aż na budowę. Tam zmęczony gonitwą jeleń położył się pod pod ogrodzeniem już na terenie miejskim, a mieszkańcy odpędzali ogary.

Policja interweniowała szybko, aby zabezpieczyć teren, gdzie pojawili się też aktywiści z grupy „Abollissons la vénerie aujourd’hui” (AVA). Merostwo wezwało weterynarza do zbadania zwierzęcia.

Myśliwi ze swojej strony zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas tego typu incydentów ułaskawili zwierzę. „To godny ubolewania incydent. Wskazana jest analiza tego, co się stało” – stwierdził Philippe Marigny, centroprawicowy mer Compiègne. Dodał, że na „polowaniach z psami, myśliwi powinni zachować szczególną ostrożność, ale problemy z tym związane są nieuniknione”.

Myśliwym pozostało zwinięcie polowania. W dodatku zostali mocno zwyzywani przez przybyłych „animalistów”. Przybyła na miejsce policja pilnowała, by nie doszło do konfrontacji obydwu grup. Po kilku godzinach jeleń odpoczął, wstał sam i wrócił do lasu.

14 KOMENTARZE

  • A ci obrońcy zwierząt pewnie z miłością zabiliby te psy co goniły jelenia. Ta lewacka logika. Widać są zwierzaki równe i równiejsze.

   • :D
    Jedno jest pewne.
    Cierpisz na syndrom zwany brakiem piątej klepki***.
    Oto twarde dowody:

    1. Demonstrujesz tu SWOJĄ logikę: „A ci obrońcy zwierząt pewnie z miłością zabiliby te psy co goniły jelenia”, a potem…. przeżywasz, że jest ona upośledzona :)))

    2.Łączysz nierozerwalnie czyjąś empatię dla zwierząt z… „lewackością” :)))))

    *** zobacz, może mają na Allegro ? :)

 1. No i co z tego ,to tylko jeleń i nic innego!Ale zabijanie francuskich dzieci w łonach matek to jest dopiero zbrodnia i to w kontynuacji od Trzeciej Rzeszy,to wam lewusy nie przeszkadza.!! Pokskue dzieci też się rozrywa na strzępy!!

 2. Jest różnica między odstrzałem regulującym liczebność a polowaniem z nagonką. Tacy „myśliwi” powinni mieć zrobioną „ścieżkę” zdrowia”.

 3. fajne komentarze; pozostawiam bez komentarza; ale dla przypomnienia lewusom (pod każdym względem) – kolejność właściwa to ta: człowiek, zwierzę, roślina, rzecz; każda inna jest błędna; można to wytłumaczyć po waszemu: najpierw człowiek zabija zwierzę, zwierzę zjada rośliny, a najnowsza żywność (ponoć hit) jest z drukarki 3D, czyli rzecz; a i tak śmiem wątpić, że tego i tak nie zrozumiecie;

Comments are closed.