Ks. Dariusz Oko o Islamie. Tego nie wiedziałeś o religii Mahometa [VIDEO]

Foto: NCzasTV

Jakie mroczne tajemnice skrywa religia muzułmanów? Ks. Dariusz Oko mówi co można wyczytać w Koranie.

– Niemcy właściwie umierają, stają się państwem islamskim – przekonuje ks. Dariusz Oko. Duchowny spotkał się z słuchaczami w Poznaniu.

Ks. Oko postanowił zapoznać się z treścią świętej księgi muzułmanów – Koranem. Na spotkaniu wskazywał konkretne cytaty i rady dla wyznawców Allaha, które podsuwa im ich święta księga.

– Na ogół nie podaje się żadnych istotnych z życia Mahometa. Właściwie połowę jego życia się pomija. (…) Jeżeli to jest taki wspaniały założyciel religii, to powinniśmy doskonale znać jego życiorys – wskazuje ks. Oko.

Na plus Mahometa ksiądz wskazał wrażliwość wobec sierot, obronę szczególnie dziewczynek, które w tamtych czasach były mordowane. Był też wierny swojej małżonce, która była właścicielką karawany, biznesu kupieckiego.

To właśnie żona przekonała go, aby zaufał duchowi, który mu się objawiał. Mahomet nie wiedział, czy jest to Bóg czy Szatan.

Pod wpływem objawień Mahomet postanowił przekonać ówczesnych arabów, iż jedynym z ich bogów, którego powinni czcić jest Allah. Natomiast później postanowił ogłosić się prorokiem, a Jezusa uznał za swojego poprzednika.

Arabów przekonywał nawet, że Jezus na sądzie ostatecznym potępi chrześcijan, że zrobili z niego boga. Później przez 13 lat przekonywał w Mekce ludzi do nowej religii.

Przez 13 lat nawrócił zaledwie 150 osób. Na niczym spełzły jego marzenia o nawróceniu Żydów i Chrześcijan.

Ks. Oko przypomniał, że na podobny efekt liczył Luter. Gdy jednak Żydzi odrzucili jego religię Luter stał się największym antysemitą, którym mogli inspirować się naziści.

Źródło: NCzasTV

21 KOMENTARZE

 1. Objawienia w wykonaniu wcale nie archanióa, lecz pewnego rabina zaowocowały spisaniem Koranu. Bardzo dobry pomysł na walkę z chrześcijaństwem.

 2. Warto w tym kontekście zapoznać się z twórczością dr Bila Warnera, demaskuje on kłamstwa którymi posługują się muzułmanie, na temat islamu.

 3. „Jeżeli to jest taki wspaniały założyciel religii, to powinniśmy doskonale znać jego życiorys – wskazuje ks. Oko.”
  Oh, the irony.
  Proszę wybaczyć, ale nawet jako mocny katolik stwierdzam, że to kijowy argument.

   • Nie znają. Ale, wiadomo, że Jeszua/Jezus nie dopuszczał się morderstw, gwałtów, grabieży, napaści, pedofilii, nie był hersztem bandy napadającej na karawny. Za to wszystkiego tego dopuszczał się Mahomet (wiadomo wprost z podań uczniów – sunny i hadisów oraz zapisków wczesnych historyków muzułmańskich).Dlaczego wiadomo, że Jeszua nie? Bo nawet jego najwięksi wrogowie(faryzeusze, saduceusze, późniejsi żydzi talmudyczni) nie podnoszą takich zarzutów…

    • nie chodzi o ocenę moralną postaci, tylko o sens argumentu, ze jak ktos tak ważny, to muszą zachować się szczegółowo informacje o jego życiorysie.

     • Argumentacja tego księdza jest delikatnie mówiąc nietrafiona pod tym względem. Ale gdyby sforułować ją np tak:
      „Jeżeli to jest taki wspaniały założyciel religii, to nie powinniśmy móc wskazać na żadne naganne, wręcz potworne występki tegoż”, to co innego ;)

 4. Wykład dla gawiedzi. Oszustwem jest porównywanie Biblii do Koranu. Obowiązująca wersja Biblii pochodzi z czasów Reformacji. Wówczas to rozpowszechnił się druk, a stare rękopisy albo spalono albo ukryto (Watykan i Biblioteka Habsburgów).Czekam na odnalezienie (lub ujawnienie…) Biblioteki Iwana Groźnego. Muzułmanie przechowali dorobek antyku. Informacje z zakresu fizyki opisujące Stworzenie w Koranie wywołują zdumienie. Z czysto technicznego punktu widzenia Koran dystansuje Biblię.

  • Stek bredni. Oryginały ksiąg i listów ST i NW z PNE oraz pierwszych wieków NE nie różnią się od obecnych. Peszita czyli Aramejski przekład kościoła syryjskiego z 2-3 w. jest analogiczny do obecnych (z drobnymi różnicami wynikającymi z przekładów).

   Bajki o technicznych cudach Koranu proszę idź wciskać ciemnemu ludowi. Wg. Koranu 18:86 istniał człowiek, który znalazł miejsce gdzie zachodzi słońce :D A wg. 41:11-12 oraz 2:29 Ziemia została stworzona PRZED gwiazdami :D

   • Cały islam opiera się na kłamstwie; na szczęście kłamstwa są często bardzo prymitywne, jak powyżej. Dodam jeszcze, że człowiekiem, który znalazł miejsce, gdzie słońce udaje się na spoczynek, miał być Aleksander Wielki, a to miejsce to po prostu muliste jeziorko. Mnie jednak najbardziej podoba się to, że meteoryty są to gwiazdy, które Allah ciska w diabły, żeby je odstraszyć od ziemi. Te cuda faktycznie wywołują zdumienie – że są tacy, którzy w nie wierzą.

    • 1. Powszechny błąd w rozumowaniu polega na utożsamianiu Koranu z obserwowanym wokół islamem.
     2. Pytanie do zaściankowych teologów: czy dla człowieka potrzebny jest pośrednik dla kontaktu z Bogiem?
     Księżulek Oko wskaże kapłana jako KONIECZNY element więzi ze Stwórcą (idziesz do spowiedzi, wyznajesz swoje grzechy, ksiądz odpuszcza i natychmiast donosi na esbecję co usłyszał).
     W Koranie SAM prosisz Boga o zmiłowanie…

     • Za każdym razem kiedy wskazuję wyznawcom tego kultu na oczywiste błędy logiczne, naukowe, idiotyzmy i barbarzyństwo płynące wprost ze źródła ich wierzeń następuje tego typu unik :D Paradne. BTW> Dlaczego Allah nie potrafi ułamków i procentów? Wg. Allaha spadek należy podzielić tak, że sumarycznie spadkobiercy dostaną więcej niż wynosi spadek. :D

   • Kłopot „wieszczu” w tym, że prezentujesz zakłamaną akademicką wersję historii. Wmówiono Tobie, że są „oryginały” dokumentów napisane w określonym okresie dziejów. Tymczasem chronologia Skalgeriego to oszustwo. Pierwszy znany dokument datowany w odniesieniu do dnia urodzin Chrystusa napisany był w Watykanie XVw. Znaczy wszystko co zdarzyło się wcześniej było datowane wstecz w czasach Reformacji.

    • Kłaniają się nauki matematyczno fizyczne, w tym astronomia. Opisane w Biblii zjawiska kosmiczne towarzyszące Narodzinom Chrystusa zdarzyły się w XI w. wg aktualnie obowiązującej chronologii. Kto i w jakim celu cofnął historię o 1000 lat wstecz?
     Nie wiesz zapewne tego, że słynne zwoje z Qumran też okazały się fałszywką. Błądzisz Przyjacielu…

 5. „Jeżeli [Mahomet] to jest taki wspaniały założyciel religii, to powinniśmy doskonale znać jego życiorys”

  Ba, jeśli Jezus to sam boski założyciel religii, to powinniśmy znać jego życiorys jeszcze lepiej, niż życiorys Mahometa. A jest dokładnie na odwrót. Więc na zdrowie, palancie.

 6. To świetny argument.
  Wg. islamu Mahomet to perfekcyjny człowiek, wzór dla ludzkości. Co historycy muzułmańcy, uczniowie oraz sam Mahomet spisali o jego życiu?:
  1) Zabijał własnoręcznie i zlecał egzekucje;
  2) Napadał na osady i karawany;
  3) Miał wiele żon i konkubin. Niektóre to były żony mężczyzn pomordowanych (pkt 1). Najczęściej były gwałcone (tzn. siłą brana „za żonę”)
  4) poślubił 6-latkę, skonsumował „małżeństwo” gdy miała 9 lat

  • Tak, to skrócony, ale prawdziwy życiorys Proroka. Dodałbym do tego – zdradę i wrogość wobec żydów w Medynie, po tym, gdy ci pomogli mu przejąć władzę w mieście.

 7. Niech ks.Oko dobrze poczyta o Koran i sutry o sposobie zawierania małżeństwa w Islamie, nie ma manipulacji tak jak to potrafi być w Polsce…więc małżeństwo musi istnieć…Nie karze się prawnie mężczyzny za rozwód i robi z niego szmaty…u muzułmanów rodzą się dzieci, więc będzie mały opór w wprowadzeniu Islamu, wywołanie wojny nie pomoże w powstrzymaniu tego…

  • Niestety to nieprawda. Tzw. małżeństwa tymaczasowe / na godziny (czyli zalegalizowane cudzołóstwo i prostytucja) wynikają wprost z Sunny/Hadisów, czyli życia proroka i jego uczniów.

Comments are closed.