Silna trucizna w przesyłce dla prezydenta Trumpa

koronawirus/Donald Trump. fot. PAP/EPA
Donald Trump. fot. PAP/EPA

Amerykańskie służby przechwyciły w sobotę kopertę zawierającą rycynę – podała CNN i inne amerykańskie media, powołując się na źródła w administracji. Adresowany do prezydenta Donalda Trumpa list został przechwycony w jednej z sortowni.

Według przesłanego mediom oświadczenia Federalnego Biura Śledczego (FBI), służby wszczęły w sprawie śledztwo, jednak „w tej chwili nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego”. List miał zostać wysłany z Kanady.

Rycyna to toksyczna substancja pochodząca z rącznika pospolitego i była stosowana w zamachach terrorystycznych. Zażycie trucizny może być śmiertelne, skutkować m.in. krwotokiem wewnętrznym, uszkodzeniami wątroby, nerek i układu krwionośnego.

Co stałoby się gdyby Trump osobiście otworzył kopertę z trucizną? Jego życie byłoby mocno zagrożone. Zaczęło by się niewinnie, bo od objawów jakie zwykle daje grypa czyli gorączki, bólów mięśni i osłabienia. Później rozpoczęłyby się prawdziwe męczarnie.

Prawdopodobnie rycyna uszkodziłaby wątrobę przywódcy USA, wystąpiłby silne duszności, kaszel, biegunka i wymioty. Kilkadziesiąt godzin po otwarciu przesyłki mógłby już nie żyć.

Źródła: CNN, PAP, se.pl

1 KOMENTARZ

Comments are closed.