Rasizm i homofobia u Disneya? Studio przeprasza za… serduszko i płaci 50 tys. zł na LGBT

Mulan. Foto: YouTube Walt Disney Studios
Mulan. Foto: YouTube Walt Disney Studios

Obsługujący profil Disney Polska „polubił rasistowski” wpis komentujący film „Mulan”. Disney zrzuca winę na agencję, która obiecała już wpłatę na Kampanię Przeciw Homofobii.

Do kin trafił film „Mulan”. Aktorska wersja chińskiej legendy została przyjęta przez widzów z umiarkowanym optymizmem.

Jednak emocje po seansie niektórym poszły za daleko… Przekonał się o tym Disney, na fanpage’u, którego doszło do zamieszania.

Jedna z komentujących bardzo pochlebnie oceniła film… po czym dodała „bardzo miło obejrzeć film w którym nie ma wepchanych na siłę murzynów i lgbt ;)))”.

W reakcji na ten wpis Disney Polska zamieściło emotikonkę serduszka.

A to wywołało falę oburzenia i oskarżeń o ksenofobię i homofobię. W odpowiedzi Disney zaczął przepraszać za wpis z serduszkiem.

– Komentarz, który został opublikowany jako nasza odpowiedź na opinię jednej z użytkowniczek zawierającą treści, które The Walt Disney Company uznaje za niedopuszczalne, nie powinien był się pojawić i jest wynikiem błędu ludzkiego pracownika agencji WebTalk, która odpowiada za prowadzenie profilu Disney Polska – informowała firma.

Z kolei agencja WebTalk w swoim oświadczeniu stwierdziła, że wpis internautki był „sprzeczny z wartościami prezentowanymi przez The Walt Disney Company” oraz „wyrażał poglądy homofobiczne i rasistowskie”.

– Z przykrością informujemy, że pracownik agencji WebTalk, który odpowiada za moderację na kanale Disney Polska, odpowiedział w nieodpowiedni sposób, sugerujący, iż zgadzamy się z autorką komentarza. Z całą stanowczością informujemy, że odpowiedź, która się pojawiła w żaden sposób nie wyraża poglądów The Walt Disney Company ani agencji WebTalk i wynika jedynie z zaniedbania pracownika naszej agencji, który nie zapoznał się z całością wpisu i zignorował procedury wewnątrzfirmowe – napisała agencja.

– Chcielibyśmy przeprosić fanów profilu Disney Polska oraz wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte tą sytuacją. Rozumiemy skalę błędu, który popełniliśmy. Jako agencja zobowiązujemy się przekazać 50 000,- złotych na rzecz Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii – zapowiedziała.

Źródło: wirtualne Media

3 KOMENTARZE

    • Czas założyć Kampanię Przeciw Heterofobii :) Prawnicy łatwo mogliby udowodnić dyskryminację białych, heteroseksualnych i chrześcijan, np. w produkcjach Hollywooda lub Netflixa.

  1. Korporacja Disney siedlisko zboczeńców, pedofili, satanistów z pod tęczowej szmaty
    przepraszać to powinni za to co zrobili i robią z Marvelem, SW
    takie twory jak New Warriors 2020, Endgame, CM, BP, Thor 3, 2, IM3, SM Homecoming, FFH …
    które dla mnie są gorsze, bardziej poprawne politycznie niż taki ASM 1, 2, Venom, BvS …

Comments are closed.