Robisz zakupy w Lidlu i Kauflandzie? Właściciel tych sieci jest najbogatszym Niemcem!

Lidl. / foto: wikimedia
Lidl. / foto: wikimedia

80-letni Dieter Schwarz, właściciel sieci spożywczych Lidl i Kaufland, jest najbogatszym Niemcem – wynika z opublikowanego przez „Welt am Sonntag” rankingu.

Gazeta przedstawiła w niedzielę listę tysiąca najbogatszych Niemców. Otwiera ją Dieter Schwarz, którego majątek szacowany jest na 41,8 miliarda euro. Z obrotem 113,3 mld euro Grupa Schwarz jest także największą firmą rodzinną w Niemczech.

Na drugim miejscu na liście „Welt am Sonntag” znajduje się rodzina Reimannów (marki Coty, Jacobs Douwe Egberts), której łączny majątek szacuje się na 21,45 mld euro. Trzecie miejsce przypada rodzinie Wolfganga Porsche (marki Porsche, VW) z 20,0 mld euro.

Sieć Lidl działa w 30 krajach, w Polsce ma ponad 700 sklepów. W 2019 roku Lidl prześcignął Biedronkę i znalazł się na czele listy najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce.

Według danych Ministerstwa Finansów w 2018 roku Lidl zanotował w Polsce kraju 16 223 498 739 zł przychodów i 949 017 326 zł dochodu.

Kaufland ma w Polsce 213 sklepów. W 2018 roku uzyskał 10 231 163 872 zł przychodów i 257 388 315 zł dochodu.

(PAP)

7 KOMENTARZE

  1. A ha. Od lat nie robię zakupów w Lidlu, kauflandzie, czy auchanie, bo uczciwie płacę podatki i wymagam by płacili je również oni.

  2. Niemcem Niemcem? A jego otoczenie finansowo rodzinno politycznie, to wszyscy Niemcy Niemcy, czy gdzieś tam się przewijają Niemcy np. z żydowskim pochodzeniem?

  3. A ja robię zakupy w Lidlu, bo maja ok towar i niezłe ceny.
    Co do pieniędzy z podatków, to zarówno te, które ja płacę jak i Lidl oraz pan, pan i pani, trafią do budżetu, gdzie zostaną rozkradzione, roztrwonione lub zmarnowane przez urzędasów – czyżby moi przedmówcy się do nich zaliczali, że z tak pazerną złością patrzą na cudze?

  4. Kasandra, puknij się w głowę. masz typowo lemingowe podejście do życia. wszyscy kradą, wszyscy są żli. co niby kradną? widziałaś jakie przychodzy i wydatki ma państwo? chcesz żeby rządzący za darmo kierowali taką machiną? Przełóż sobie to teraz na jakieś korporacje duże i sprawdz ile tam zarabiają prezesi i dyrektorzy, zarządzając często znacznie mniejszymi budżetami.

Comments are closed.