Sośnierz i Korwin-Mikke o kryzysie rządowym: „Domagamy się dokonania radykalnych reform gospodarczych” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP

Partia KORWiN, wchodząca w skład Konfederacji Wolność i Niepodległość, zorganizowała specjalną konferencję prasową, na której przedstawiła swoje stanowisko w kwestii kryzysu parlamentarnego.

Zjednoczona Prawica jest coraz mniej zjednoczona i coraz więcej wskazuje na to, że dojdzie do rozłamu w obozie rządzącym. Możliwych scenariuszy jest kilka. Prawdopodobne jest zdymisjonowanie Zbigniewa Ziobry, odsunięcie Solidarnej Polski i powołanie rządu mniejszościowego. W perspektywie kilku, kilkunastu miesięcy możliwe są przedterminowe wybory parlamentarne.

Podczas krótkiej konferencji prasowej głos zabrali Janusz Korwin-Mikke oraz Dobromir Sośnierz.

– Z niepokojem obserwujemy, że najpierw wybory, a teraz rozgrywki wewnątrz, istniejącej albo już nieistniejącej koalicji, zajmują rządzącym miejsce tego, co trzeba robić w gospodarce – powiedział Korwin-Mikke.

Sośnierz odczytał oficjalne stanowisko partii KORWiN.

„Partia KORWiN domaga się od sił rządzących Polską dokonania radykalnych reform gospodarczych. Rozgrywki wewnątrz koalicji nie mogą przysłaniać realnych problemów, które narosły z powodu serii wyborów i przesadnie potraktowanej epidemii” – głosi oświadczenie.

Mamy już dość tego, że rząd zajmuje się sam sobą, że zastanawiamy się tylko, kto będzie ministrem, nie co na stanowisku ma zamiar zrobić. Mamy dość tych personalnych sporów, chcielibyśmy usłyszeć o prawdziwych reformach, o tym, co rząd zamierza zrobić z sytuacją, w którą nas wpakował – komentował Sośnierz.

Ze względy na kolejne wybory rząd wprowadzał antyreformy, a teraz trzeba wrócić do rzeczywistości. Prawica musi naprawić to, co robiła lewica, która akurat się nazywa prawicą – dodał Korwin-Mikke.

Partia KORWiN domaga się głębokich reform gospodarczych!

Partia KORWiN domaga się głębokich reform gospodarczych!

Opublikowany przez Janusza Korwin-Mikke Poniedziałek, 21 września 2020

3 KOMENTARZE

  1. obawiam się, że sprzątanie po tych bolszewikach może zająć ładnych parę lat; warunek szybkiego sprzątnięcia tego syfu, co narobili, w jeden rok – Polacy wybudzają się z nirwany i KONFEDERACJA ma bezwzględną większość w sejmie (najlepiej taką, żeby odrzucić zmiany senatu i weto prezydęta (tu pisownia właściwa – oznaczająca dętego gostka, pustego w środku);

  2. Popełniają błąd używając pejoratywnych sformułowań. Zamiast „radykalnych” trzeba mówić „odważnych”. Propaganda to chyba jedyna rzecz której warto się uczyć od lewactwa.

Comments are closed.