Wjechał na barierkę i poszedł po pomoc na komisariat. Stracił prawo jazdy i trafił do aresztu

Passat zawisł na barierce.
Passat zawisł na barierce. (Zdj. policja)

Kierowca volkswagena passata popisał się niebywałą głupotą. Najpierw złapał pobocze i zawiesił samochód na barierce energochłonnej, a później wpadł na pomysł – może i nie taki zły, gdyby nie pewne okoliczności – że uda się do pobliskiego komisariatu policji po pomoc. Efekt? Został tam na dłużej.

Cała akcja rozegrała się 20. września wcześnie rano w Kurowie w woj. lubelskim. Kierowca passata zjechał na pobocze, po czym wylądował na barierce energochłonnej tak, że zawisł samochód na dobre.

Bezradny postanowił poprosić o pomoc policję. Dzielnicowemu wyjaśnił, że zasnął za kierownicą i wtedy doszło do kolizji.

Nie wszystko poszło jednak po jego myśli. Policjant wyciągnął bowiem alkomat i sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Wtedy okazało się, że 39-latek jest pijany, w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu. Kierowca trafił do aresztu i stracił prawo jazdy, dodatkowo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i wysoka grzywna.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji.

4 KOMENTARZE

  1. powinien oskarzyc miasto,ze nieprawidlowo wykonali zakonczenia barierek, ktore nawet przy naglym zjezdzie na pobocze powoduje najazd na barierke, nie mowiac juz o jezdzie pod wplywem alkoholu,gdzie odleglosc barieki od szosy powinna wynosic min. 10m.

Comments are closed.