Bosak ostro o Solidarnej Polsce. „Nie mają odwagi. Dają się upokarzać Kaczyńskiemu na każdym kroku”

Krzysztof Bosak. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP

Krzysztof Bosak był we wtorek gościem w programie „Express Biedrzyckiej”. W rozmowie z dziennikarką tabloidu poseł Konfederacji nie miał litości dla Solidarnej Polski. W bardzo zdecydowany sposób skomentował sugestie, że jego partia mogłaby nawiązać w przyszłości współpracę ze Zbigniewem Ziobrą i jego ludźmi. – To nie są ludzie, którzy mieliby odwagę, by pójść politycznie na własny rachunek – mówił o osobach, którzy są na wylocie z PiS-owskiej koalicji.

To zupełnie nierealistyczne – odpowiedział krótko i zdecydowanie Kamili Biedrzyckiej. – Ludzie, którzy są w partii pana Ziobry, przez ostatnie pięć lat autoryzowali politykę rządu, z którą my się nie zgadzamy. To, że w tej chwili się poróżnili, nie znaczy, że ci ludzie mają inne idee. To nie są ludzie, którzy mieliby odwagę, by pójść politycznie na własny rachunek – tłumaczył Bosak.

Poseł Konfederacji postanowił wytłumaczyć jeszcze na czym polega fenomen jego partii. – Stoi za nami cały szeroki ruch społeczny. To setki ideowców w całym kraju. Mamy kadry, żeby wprowadzić do Sejmu dziesiątki nowych ideowych posłów, którzy będą twardzi, bezkompromisowi. I takich ludzi chcemy w polityce, a nie ludzi, którzy przez pięć lat głosowali za czymś, z czym się nie zgadzamy, którzy dają się upokarzać Jarosławowi Kaczyńskiemu na każdym kroku. I którzy traktowaliby nas jako koło ratunkowe – wyjaśniał.

Konfederata jest przekonany, że koalicja rządząca jednak się utrzyma. – Już wczoraj poszły pojednawcze sygnały. Są już sygnały, że będzie porozumienie. To zupełnie naturalne, dlatego że trzy lata rządzenia przed tymi politykami. Mają dużą władzę, dużo przywilejów i skok w nieznane nie jest w ich interesie – wyjaśnił.

 

13 KOMENTARZE

 1. Bosak, ty myslisz ze jak wam oddamy wladze, to bedziesz w stanie pomoc Polakom, czy tylko sobie? Przeciez swiatem, rzadzi lewica na zlecenie kilku bardzo bogatych bubkow, a oni, nawet zakladajac wasza uczciwosc w ktora nie wierze (mam prawo) najzwyczajniej nie chca z wami miec nic do czynienia. Wy jestescie takimi popluczynami po przedwojennej endecji. Wszystkich chcielibyscie obrazac nazywajac ich socjalistami, ale jedyne co robicie to przecie w kierunku koryta.

   • To banalne pytanie – z Jarunowej ferajny.
    Ja chyba mam dobry węch…
    Jarun, durniu, ja Cię (zauważasz, że zawsze z dużej litery?) wyczuwam na setki km…

  • Żeby rządzić, trzeba niestety „dorwać się do koryta”. Tak to niestety działa. Kto uważa inaczej, nie jest chyba w pełni władz umysłowych. A posądzanie wszystkich o dążenie do władzy tylko dla koryta, ogranicza wybór do zera, więc jaką receptę na rządzenie ma Ator Moder?

  • @up:Opuść ten portal pisowski trolku.
   @meritum: PiS bliżej do Partii Razem niż prawicy, gdyż:
   a)Nie obniżają podatków (a ile podwyższają!)
   b) Chcieliby zmniejszyć rozpiętość płac (uczysz się, zdobywasz doświadczenie, pracujesz nadgodziny i miałbyś mieć tyle samo co Mietek który kombinuje jak się nie narobić)
   c) Nie walczą z kontrkulturą lewacką (policja ochrania parady równości!)
   d) rozdawnictwo
   e) obsadzanie misiewiczami intratnych stanowisk wymagających kompetencji
   f)lista jest długa…

  • Nawet bym Ci, Jarun*, odpowiedział, ale… jaki to sens? Ty tylko jątrzysz.

   *Określ do jakiego nicka Ci najbliżej – będę Cię tak tytułował.

 2. Największym problemem konfederacji są posłowie Korwin i Braun. Przez nich Konfederacja nie będzie postrzegana jako poważna partia – max 10 procent.
  Był kiedyś taki polityk, co miał Roema w partii, dokonał właściwej analizy i jak go z partii wyelimnował dopiero mógł sięgnąć po władzę.

  • „Największym problemem konfederacji są posłowie Korwin i Braun.” – skąd takie wieści Waść posiadasz? od samego „wielkiego Gąsiora”?

   • Toż to (kolejny?) Jarun. Tu jeszcze nie mam pewności, bo po raz pierwszy go czytam. Ale mam przeczucie…

    Nie ma Konfederacji (dziś) bez Korwina i Brauna.
    Kto twierdzi inaczej, ten chce tylko zwodzić nas na manowce.

 3. Jarun-agni, przecież Ty odpowiadasz za 50-70% komentarzy na tym forum, w miarę zręcznie, ale tylko w miarę, wywołując wrażenie dyskusji. Występujesz pod wieloma nickami, co już dyskwalifikuje Cię jako człowieka prawego.

Comments are closed.