Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro Źródło: PAP
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro Źródło: PAP

– Według mojej wiedzy do pierwszego spotkania [Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą – red.] już doszło. Czekamy na następne – poinformował wp.pl minister środowiska Michał Woś. Polityk nie zdradził jednak szczegółów rozmowy. Informacji o spotkaniu nie potwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Minister Michał Woś był gościem w programie „Tłit” „Wirtualnej Polski”. Według ministra Jarosław Kaczyński spotkał się już ze Zbigniewem Ziobrą. Dopytywany, czy miał to miejsce w poniedziałek, czy we wtorek rano, stwierdził, że „zarówno pan prezes Prawa i Sprawiedliwości, jak i prezes Solidarnej Polski, prowadzą raczej wieczorny tryb życia”.

Inny polityk z obozu władzy, poseł PiS Zbigniew Girzyński, również w programie „Tłit”, zdradził jakie jest zarzewie konfliktu między Ziobrą i Kaczyńskim.

– Zbigniew Ziobro dostał pewne propozycje, dotyczące tego, jak ma wyglądać nasza współpraca w obrębie koalicji, którą tworzymy. Ponieważ nie do końca się z tego wywiązał, to wpadł w tarapaty, w których teraz się znajduje – powiedział poseł.

Polityk nie wyklucza jednak, że Ziobro pozostanie w koalicji rządzącej. – Być może nadal nawet na stanowisku ministra sprawiedliwości – dodał.

– Myślę, że wyglądało to tak, jak rozmowa byłego już trener Legii Warszawa Aleksandra Vukovica, zapewne z prezesem klubu Legia Warszawa. Vukovic dostał od prezesa konkretne zadania. To mu się nie udało, w związku z tym Czesław Michniewicz od wczoraj jest trenerem Legii – powiedział Girzyński.

Z kolei „Fakt” pisze, że pertraktacje pomiędzy Zbigniewem Ziobrą i prezesem Jarosławem Kaczyńskim trwały aż cztery godziny.

Źródło: wp.pl, polsatnews.pl, PAP

5 KOMENTARZE

  1. Państwo stacza się w gospodarczą przepaść, a rząd zajmuje się sobą samym, bo starzec z Żoliborza ma kaprys bycia władcą absolutnym i rozstawiania wszystkich po kątach. Kiedy ten cyrk się skończy ?

  2. no, ja ci tu … – powiedział „wielki Gąsior”; wiesz co mi możesz? zwłaszcza jak wyciągnę dokumenty zza szafy – powiedziała „mrówka Z”; itd., itd.; aż zorientowali się, że to już 4 godziny tak się licytują bez efektów i poszli spać, i śnić sny o potędze konwersacji;

Comments are closed.