Oto nowa normalność? Pasażer autobusu nie miał maseczki. Służby postawione na nogi

Maseczka ochronna.
Maseczka ochronna. (Fot. Claudio Schwarz/Unsplash)

Pasażer miejskiego autobusu linii 223 w Krakowie nie miał założonej maseczki. Oburzeni współpasażerowie wymusili na kierowcy zatrzymanie pojazdu. Interweniowała policja.

MPK w Krakowie poinformował o wydarzeniu, które miało miejsce 18 września. Pasażer miał nie reagować na żądania współpasażerów, by założył maseczkę.

Zażądali więc od kierowcy, by autobus zatrzymał. Ten był nieco bardziej posłuszny. W międzyczasie zadzwoniono po policję.

MPK nie podaje czy – i ewentualnie jakie – konsekwencje poniósł niesubordynowany podróżny. Oraz czy ktoś odpowie również za wstrzymanie ruchu pojazdu komunikacji miejskiej, a co za tym idzie za opóźnienia na kolejnych przystankach.

W Krakowie trwa akcja kontrolowania pasażerów autobusów. Funkcjonariusze sprawdzają, czy ci zgodnie z wytycznymi zasłaniają nos i usta.

Pochwalono się, że podczas jednej z interwencji wlepiono mandat w wysokości 100 zł. Akurat nie za brak maseczki, bo pasażer ją miał. Ukarany został za to, że na chwilę maseczkę ściągnął, by napić się… alkoholu. Ponadto pouczono cztery osoby za brak maseczek.

Tak wygląda nowa, koronawirusowa „normalność”.

Dzisiaj inspektorzy ruchu i policjanci sprawdzali, czy pasażerowie podróżują w maseczkach w autobusach kursujących do…

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Piątek, 18 września 2020

10 KOMENTARZE

  1. Wszyscy antypolscy bandyci prędzej czy później poniosą odpowiedzialność. Ze szczególnym uwzględnieniem wydających akty prawne i rozkazy. To moja opinia i głębokie przeświadczenie.

  2. Wielki szacunek dla tego pasażera który nie miał kagańca…wielkie brawa za odwagę…niech lumpenproletariat i szpagatowa inteligencja się uczy…

  3. Zawsze się dziwiłam jak Hitler doprowadził do zezwierzęcenia Niemców, teraz już wiem. Niewiele ludziom potrzeba żeby sięgnąć dna wystarczy wcisnąć im w głowy, że mają wroga.To nie ma znaczenia że to zagrożenie jest wyssane z palca, wystarczy dostatecznie dużo razy o tym mówić.

  4. Maski sa grozne. Trupy tych, ktorzy nie zdazyli w pore zdjac maski sciela sie na ulicach miast. Szczegolnie niebezpieczne sa te maseczki biale z zwewnatrz a niebieskie w srodku. Naukowcy udowodnili ze wirusy rozrozniaja kolory. Nie dotykalcie gumek mocujacych maske! Dla wirusa sa one je jak autostrady, a objazdow nie ma. Maski stanowia smiertelne zagrozenie rowniez z tego powodu, ze staly ucisk na uszy moze spowodowac wyplyniecie mozgu okiem. Spytajcie Mentzena.

  5. Maski sa grozne. Trupy tych, ktorzy nie zdazyli w pore zdjac maski sciela sie na ulicach miast. Szczegolnie niebezpieczne sa te maseczki biale z zwewnatrz a niebieskie w srodku. Naukowcy udowodnili ze wirusy rozrozniaja kolory. Nie dotykalcie gumek mocujacych maske! Dla wirusa sa one je jak autostrady, a objazdow nie ma. Maski stanowia smiertelne zagrozenie rowniez z tego powodu, ze staly ucisk na uszy moze spowodowac wyplyniecie mozgu okiem. Spytajcie Mentzena.

Comments are closed.