Sylwia Spurek jest rasistką i seksistką? Pokazała na Twitterze zdjęcie swojego zespołu [FOTO]

Sylwia Spurek znów donosi do UE w sprawie Kanału na Mierzei Wiślanej /Fot. PAP
Sylwia Spurek /Fot. PAP

Skrajnie lewicowa europosłanka Sylwia Spurek pokazała na Twitterze zdjęcie swojego zespołu z Brukseli. Nie jest on zbyt różnorodny.

Sylwia Spurek tak bardzo walczy o równouprawnienie, parytety i inne tego typu rzeczy. Tymczasem jej brukselski zespół jest skrajnie jednolity.

Po pierwsze wydaje się, że kryteria doboru członków były seksistowskie. W zespole nie ma bowiem żadnego mężczyzny. Gdyby sytuacja była odwrotna, to zapewne podniosłoby się larum.

To jeszcze może przejść, bo przecież lewica forsuje takie pojęcie jak „dyskryminacja pozytywna”. W dodatku komentujący na Twitterze zauważyli, że znając lewicowe standardy na zdjęciu może być 6. różnych płci.

Z kryterium rasistowskiego jednak Spurek będzie dużo trudniej się wytłumaczyć przed lewicowymi kolegami. Wszystkie panie na zdjęciu są białe.

Nie ma żadnej Azjatki, żadnej Murzynki. To wszystko w dobie ruchów typu #BlackLivesMatter. No, nie spodziewalibyśmy się po europosłance Spurek takiej zaściankowości…

20 KOMENTARZE

 1. „Nie ma żadnej Azjatki, żadnej Murzynki. To wszystko w dobie ruchów typu #BlackLivesMatter. No, nie spodziewalibyśmy się po europosłance Spurek takiej zaściankowości…”

  I tu się niestety nie mogę z państwem zgodzić. Przecież każda z tych osób może się identyfikować z dowolną rasą (ludzką, zwierzęcą, roślinną), płcią czy innym cholerstwem.

  Pozdrawiam: Lesbijka Smok z Marsa-Engelsa ;-)

 2. Tak nie może być. Zespół powinien składać się z żydówki, będącej czarną, kulawą i lesbijką, w zespole powinna być niepełnosprawna umysłowo, tu wystarczy Spurek. Powinna być co najmniej jedna ruda feministka. Jedna gruba transseksualistka. Według ostatnich badań są 54 płcie. Zespół powinien być liczniejszy.

 3. Sylvie Spurek to mógłby nawet Robert Biedroń przelecieć od tyłu to nawet nie widać różnicy a jakby co założy sztucznego penisa :) tym lewakom to i tak bez różnicy :)
  Brakuje Anny Grodzkiej :) :)

 4. Ciekawe, czy Spurek, poza wibratorem, ma jakieś inne ruszające się zwierzątko? Może królika (tych najnowszy wynalazek JarKacza nie obejmuje!)?

 5. Co za niesamowita ciemnota i zacofanie wśród komentujących i autora notatki…

  Ten kilkuosobowy zespół wcale nie składa się z samych białych kobiet – jedno z tych stworzeń czuje się dzisiaj żółtym /opsss… euroazjatyckim/ homoseksualistą, jedno czarną /opsss… euroafrykańską/ lesbijką a jedno tęczowym jednorożcem.

  Tak że gra gitara :-)

Comments are closed.