Znowu silna eksplozja w Libanie. Wyleciała w powietrze siedziba… Hezbollahu

Eksplozja w Libanie Fot. screen Twitter

Potężna eksplozja miała miejsce w budynku zajmowanym przez Hezbollah na południu Libanu. Źródło bliskie tej pro-irańskiej partii potwierdziło AFP, że chodzi tu o organizacyjną siedzibę.

Potężna eksplozja wstrząsnęła budynkiem zbrojnego ruchu szyickiego Hezbollah na obrzeżach wioski w południowym Libanie. Do eksplozji doszło po południu 22 września.

Świadkowie mówią o gęstych chmurach czarnego dymu. Mieszkaniec wioski Aïn Qana mówił o domu pełniącym rolę „centrum Hezbollahu”. Powiedział francuskiej agencji, że żołnierze tego ruchu odgradzają cały obszar.

Także ze źródeł wojskowych przyszło potwierdzenie, że chodzi prawdopodobnie o zamach na siedzibę Hezbollahu. Nie można wykluczyć, że swoje porachunki załatwia w Libanie np. Izrael.

Liban nie doszedł jeszcze do siebie po wielkim pożarze w Bejrucie. Niegdyś bogaty i kwitnący kraj stał się terenem porachunków organizacji pro-syryjskich, pro-irańskich, izraelskich, milicji chrześcijańskich, armii rządowej, Hezbollaachu, czy Państwa Islamskiego.

Źródło: AFP

5 KOMENTARZE

  1. …”przypadek” za „przypadkiem”. Kolejny „błąd pilota”. Ciekawe, kto i gdzie szkoli tych „pilotów” od i do kolejnych „przypadków” w Libanie?

Comments are closed.