„Człowiek, który umiał pokochać tylko kota, ma mi zmieniać życie?” Emocje na proteście rolników [VIDEO]

Rolnik Marek Sulima, Jarosław Kaczyński Źródło: Twitter, collage
Rolnik Marek Sulima, Jarosław Kaczyński Źródło: Twitter, collage

– Bo dziś ja zdechnę dla tej Polski, dla mojej rodziny. Po to, żeby tym wszystkim durniom udowodnić, że świat nie jest taki, jak wy mówicie! – tymi słowami rolnik Marek Sulima na konferencji PSL o „piątce dla rolników” zapowiedział strajk głodowy.

– Bóg go [świat – red.] stworzył trochę inaczej. Nawołuję też do moich biskupów – odezwijcie się! Wstawcie się za nami! Nie mówcie nam, że jesteśmy „źli” [nawiązanie do słów Jarosława Kaczyńskiego – red.] – krzyczał podczas konferencji PSL rolnik Marek Sulima.

Mężczyzna w proteście przeciwko ustawie PiS tzw. „piątce dla zwierząt” rozpoczął strajk głodowy.

– Koniec tej obłudy, mówię wam! Ja mam pięciu synów i dla nich oddam życie, ale tak nie pozwolę zniszczyć nas – emocjonalnie wykrzykiwał mężczyzna. Bo człowiek, który nie umiał pokochać przez swoje życie drugiej osoby tylko kota ma mi zmieniać życie?

– Dziękuję za taką Polskę! – dodał sarkastycznie na koniec Sulima. – Bóg zapłać, jak to mówi minister rolnictwa.

Tzw. „piątka dla zwierząt” m.in. zakazuje hodowli zwierząt futerkowych. Krytykami tego zapisu są m.in. Konfederacja, która sprzeciwia się mu w całości i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry oraz PSL – obie te partie chcą wydłużenia vacatio legis, by hodowcy mieli czas się przebranżowić.

Wśród bardziej niebezpiecznych zapisów w ustawie jest m.in. nadanie większych uprawnień organizacjom prozwierzęcym. Oznaczałoby, że ludzie, którzy często nie mają odpowiedniego wykształcenia i kierują się tylko ideologią, mogliby kontrolować rolników. Przeciw temu zapisowi znów sprzeciwiają się stanowczo Konfederacja i PSL.

14 KOMENTARZE

 1. e tam, przesadza, jak PSL rozdawał łapówki z UE to siedzieli cichutko jak myszki pod miotłą,
  teraz przyszedł kelner z rachunkiem i łzy w oczach?

 2. Chcącemu nie dzieje się krzywda – mówi stare rzymskie powiedzenie.

  Czy można to powiedzieć o rolnikach masowo głosujących na PiS? Chyba nie. Nic tego nie zapowiadało.
  Jarosławowi Kaczyńskiemu po prostu odbiło. Zdarza się, szczególnie wśród ludzi „którzy nie umieją pokochać przez swoje życie drugiej osoby tylko kota …”
  Miłośnicy zwierząt ludzi nie kochają – jak widać.

  • Co ty pierd…lisz? Jaki kelner z rachunkiem? Nie masz zielonego pojecia o pracy w rolnictwie. Ludzie pokoleniami dochodzili do tego co maja,zapier… od rana do nocy caly rok i maja teraz to wszystko zamknac bo jakis stary zdziadzialy lewak tak sobie wymyslil? Nie sil sie na pisanie o rzeczach o ktorych nie masz pojecia bo wychodzisz na debila

   • Może nawet bym ci odpowiedział. Ale widzę, że twoim rodzimym narzeczem jest jakiś bełkot poliński. Niestety nie znam tego bełkotliwego dialektu.

 3. Chciałem napisać komentarz, ale nie będę nad nim siedział pół godziny i streszczał do dozwolonej długości bo nie mam czasu. Pozdrawiam autora strony ;)

 4. Tak!! Kaczynski ma kota! Co jeszcze m? Jakue sukcesy? Ksiazka napisana? Planeta odkryta? Firma zbudowana? Dzieci spoldzone? Nic, nic, nic!! I on chce innym mowic jak maja zyc? Przeciez to nieudacznik jest!!!

 5. No to w PiSie radość. Jeden rolnik się wykończy. W planach jest wykończenie kilku milionów ale od czegoś trzeba zacząć.

 6. Trzymam kciuki za polskich przedsiębiorców rolnych – przyszedł czas aby oderwać ręce od pracy i zacisnąć w pięść. Jeżeli nie teraz – to kiedy?

 7. Za komuny likwidowano i odbierano pod byle pretekstem własność prywatną, prywatne zakłady pracy. Nazywano ich burżujami. kaczyński też jest komunistą i też znalazł sobie pretekst do likwidowania prywatnej własności. Ten walec będzie jechał, nie mam złudzeń. Musimy postawić tamę komunizmowi, Kaczyńskiemu, Morawieckiemu i całemu lewactwu. Zaorzą nas gorzej jak w Polsce za komuny jeśli nie stawimy oporu, bo mają wsparcie lewactwa globalnego.

 8. Duren! Albo podstawiony prowokator. Takie jest zycie, zamkneli kopalnie? Gornicy handlowali butami, a potem podjeli inne prace.
  Klusce zabrali urzedasy zblatowane z komunistyczna mafia firme, zaja sie czyms innym. Swiat sie zmienia i nalezy sie dostosowac.
  Jak cie wyleja z roboty to sie powiesisz albo zaglodzisz czy po prostu zajmiesz sie czyms innym. TO JEST WOLNOSC. Masz prawo robic cos innego.

 9. Nie macie litości ! Ktoś kto kocha kota tylko w marcu ma trochę frajdy. Przez resztę roku jest ‚na głodzie’.

  A właściwie to on kocha kota czy kotkę? Niby to nie ma znaczenia ale wiele by wyjaśniało..

Comments are closed.