Zakończyło się spotkanie Kaczyński-Ziobro

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro Źródło: PAP
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro Źródło: PAP

Potwierdziły się informacje Polsat News i polsatnews.pl z  dwóch źródeł w Solidarnej Polsce dot. spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Dziś odbyły się również niezależne narady w PiS i SP.

– Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji; Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna – powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Po południu, w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej trwało zebranie władz partii. Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński radzili nad kryzysem w rządzie.

Większość obecnych polityków opuściła siedzibę partii przed 16:00. Tylko premier Mateusz Morawiecki jeszcze przez ponad godzinę dyskutował z Jarosławem Kaczyńskim.

– Na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa PiS omawiano m.in. możliwe scenariusze polityczne, ale także sprawy wewnątrzpartyjne, jak choćby kwestie związane z organizacją kongresu partii – poinformowała Czerwińska po zakończeniu spotkania.

Według niektórych źródeł PiS chce, by Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry porzuciła temat LGBT. PiS, w świetle tych doniesień, uczyniłby wyraźny skręt w lewo.

Rzeczniczka PiS zdementowała jedna te informacje stwierdzające, że „stanowisko PiS w tej sprawie [LGBT – red.] jest znane i niezmienne”.

Wieczorem doszło do koljnego spotkania prezesa PiS z Zbigniewem Ziobrą. Spotkanie zakończyło się ok. godziny 20:30.

Źródło: Polsat News, polsatnews.pl, PAP

1 KOMENTARZ

Comments are closed.