Jest zgoda w Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński dostanie resort Zbigniewa Ziobro

Od lewej: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro.
Od lewej: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro. (PAP/Paweł Supernak)

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro spotkali się w środę 23 września, by radzić nad przyszłością obozu rządzącego. Spotkanie zakończyło się ok. godziny 20:30. Media donoszą, że zażegnano na nim kryzys w koalicji.

„Konflikt w Zjednoczonej Prawicy zakończony! Spotkanie prezesa PiS ze Zbigniewem Ziobrą przyniosło porozumienie” – napisał propisowski portal wSieci.pl, a była rzeczniczka PiS, Beata Mazurek, skomentowała to wpisem na Twitterze: „w jedności siła”.

Portal polsatnews.pl ustalił, że Jarosław Kaczyński wejdzie do nowego rządu jako wicepremier. Prezes PiS będzie szefem komitetu do spraw bezpieczeństwa. Pod nadzorem komitetu znajdą się 3 ministerstwa: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministerstwo Sprawiedliwości.

Nie wiadomo na jakie jeszcze kompromisy musiał pójść Zbigniew Ziobro. Według niektórych źródeł PiS chciał, by Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry porzuciła temat LGBT. PiS, w świetle tych doniesień, uczyniłby wyraźny skręt w lewo.

Rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska, zdementowała jednak te informacje stwierdzające, że „stanowisko PiS w tej sprawie [LGBT – red.] jest znane i niezmienne”.

Źródło: polsatnews.pl

9 KOMENTARZE

 1. Czyli każda sprawa karna za którą weźmie się Ziobro będzie musiała miec akceptację wodzusia kotkowego z Żoliborza. Tak się chroni tyłki przed hakami.

 2. Musiało być ostro. Przed chwilą wypowiedział się Terlecki, nie był w skowronkach. Najwyraźniej zgniły kompromis nastąpił.

 3. Hmmmm, uważam, że Kaczafi nie powinien wchodzić do rządu, ponieważ jest, no, już w wieku „pozagwarancyjnym”, źle jest odbierany przez większość społeczeństwa, chociaż uważany jest za bardzo zręcznego polityka, no i w tych trudnych czasach polityk musi nie tylko sprawny i zręczny politycznie ale i z dużym zapasem sił fizycznych ; kierowanie z drugiej linii dla Kaczafiego byłoby łatwiejsze!

 4. To teraz Konfederacja powinna się spodziewać nasilonego ataku. Jako, że nic nie mają to będą próbować coś sfabrykować.

 5. Jeszcze niedawno obowiązywała filozofia ‚małe jest piękne’ i zapamiętale dzielono wszystko na drobne kawałki. Teraz obowiązuje gigantomania i korporacjonizm, bo kiedy całą wielką np. WODĄ POLSKĄ zarządza jeden człowiek, to łatwo nim sterować z Tel Avivu.

  A teraz „bezpieczeństwem ‚polski'”. Szalom.

 6. W kręgach sejmowych mówią, że Czabański ma już przygotowany projekt ustawy o „obywatelstwie tchórzofretek” na wzór hiszpańskiego obywatelstwa dla gibraltarskich gibbonów. I to ten projekt maksymalnie wpienił Ziobrę! Stąd zamach stanu Kałczyńskiego* i przejęcie wszystkich resortów siłowych!

  No i oczywiście dopilnowanie finalizacji 447, wy tępe goje! Szalom!

 7. W kręgach sejmowych mówią, że Czabański ma już przygotowany projekt ustawy o „obywatelstwie tchórzofretek” na wzór hiszpańskiego obywatelstwa dla gibraltarskich gibbonów. I to ten projekt maksymalnie wpienił Ziobrę! Stąd zamach stanu Kałczyńskiego* i przejęcie wszystkich resortów siłowych!

  No i oczywiście dopilnowanie finalizacji 447, wy tępe goje! Szalom!
  Odpowiedz

Comments are closed.