Mocna wymiana zdań między Bosakiem a Dudą. „Nie zrozumiał Pan Prezydent”

Krzysztof Bosak, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage
Krzysztof Bosak, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage

Za pośrednictwem Twittera lider Konfederacji Krzysztof Bosak wywołał do tablicy prezydenta RP Andrzeja Dudę, zabiegając o rozmowę z rolnikami i hodowcami w sprawie „piątki dla zwierząt”. Efektem wymiany wiadomości obu panów jest też zapowiedź ich wspólnego spotkania.

Kontrowersyjny projekt „piątka dla zwierząt”, który przez jego krytyków nazywane jest też zamachem na polską wieś procedowany jest obecnie w Senacie. Głowa państwa zasugerował, że przed jej podpisaniem chce przyjrzeć się sprawie. Mocno na zawetowaniu ustawy zależy środowiskom prawicowym, a w szczególności Konfederacji. To właśnie jej lider zwrócił się do Andrzeja Dudy o przeprowadzenie rozmów z ludzi, w których uderzy ewentualne wejście w życie nowych przepisów.

„Zaproszenia na jakiekolwiek konsultacje czy spotkanie do @prezydentpl nie ma. Jak widać polscy przedsiębiorcy, zatrudniający tysiące ludzi i zdobywający zagraniczne rynki, nie mogą liczyć na przywilej rozmowy z @AndrzejDuda, którym zaszczycony został szkalujący RP @BartStaszewsk” – napisał do poseł Konfederacji.

Szybko z odpowiedzą pospieszył mu sam prezydent. „Jeśli Pana nie poinformowali (co ciekawe), a Pan chce się ze mną spotkać, proszę o kontakt, ustalimy termin. Będzie mi miło porozmawiać, a może nawet będzie z tego pożytek dla Polski. Czas pokaże. Pozdrawiam serdecznie!” – napisał.

„Wydaje się, że nie zrozumiał Pan Prezydent mojego wpisu. Nie chodziło o zaproszenie dla mnie, ale dla rolników i przedsiębiorców poszkodowanych ustawą antyhodowlaną. Zabiegam o zaproszenie dla nich, o czym informowałem szefa gabinetu Pana Prezydenta oraz doradcę” – odpowiedział Bosak.

Głowa państwa zaznaczył, że ma w planach szeroką rozmowę z rolnikami ws. „piątki dla zwierząt”. „Mam szereg wniosków na piśmie od organizacji rolników i przetwórców o spotkania w tej sprawie. Zacząłem od Marszałka Senatu wczoraj. Konsultacje startują w poniedziałek i będą prowadzone do skutku. Spokojnie, Panie Pośle. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam z Rzymu” – odpowiedział Duda.

 

„Na zaproszenie na zapowiedziane przez Pana Prezydenta w okolicy wyborów spotkanie czekam cierpliwie, zgodnie z zaleceniami Pańskiego ministra @wkolarski .Cieszę się, że znalazł Pan Prezydent czas dla moich kolegów z @KONFEDERACJA_i dziękuję za odpowiedź na mój gorzki wpis” – zakończył lider prawicowców.

9 KOMENTARZE

  1. My już zgody nie chcemy .Zniszcyli Rolników,Górników,Przedsiębiorców,Stworzyli śmieszną Pseudopandemię,Do tego umowa Wojsowa Amerykansko Polska gdzie tracimy Suwerenność bo Oni moga wiecej od nas i my za to mamy zaplacic,Siec 5G ktora jest niebezpieczna .Wladza w Rece Ludu Dosyc tego

  2. „Kontrowersyjny projekt „piątka dla zwierząt”, który przez jego krytyków nazywane jest też zamachem na polską wieś trafił na biurko prezydenta” – no jeszcze nie trafiła. Na razie jest w Senacie, potem znów trafi do Sejmu. Na razie prezydent robi tylko konsultacje. Bardziej dbajcie o precyzję.

  3. Drogi nczas!!! Zacznijcie czytać, to co zamieszczacie, bo wygląda na to, że to jakieś przedruki tłumaczone przez automat z obcego na nasze. I nie dotyczy to tylko tego artykułu, ale prawie wszystkich. Rozumiem, że lewactwo ma gdzieś język polski, ale prawica ?!?!?!

Comments are closed.