Morawiecki idzie w stand up. „Kładziemy nacisk na eksplozję wolności gospodarczej”

Mateusz Morawiecki fot. wykop.pl
Mateusz Morawiecki fot. wykop.pl

Premier Mateusz Morawiecki otwierał w środę Kongres Impact’20 Connected Edition. Prezes Rady Ministrów stwierdził podczas swojej przemowy, że jego rząd kładzie nacisk na wolność gospodarczą.

Kryzys w rządzie najwyraźniej niespecjalnie stresuje premiera Mateusza Morawieckiego. Przynajmniej na Kongresie Impact’20 Connected Edition wyraźnie trzymały się go żarty.

Od samego początku kładziemy taki nacisk na eksplozję wolności gospodarczej, na niskie podatki dla przedsiębiorców– powiedział premier i zdołał nawet nie wybuchnąć przy tym śmiechem.

Premier mówił dużo o innowacyjności i o wydostawaniu się z „pułapki średniego rozwoju”. Odpuścił sobie już co prawda mówienie o samochodach elektrycznych, ale i tak całość utrzymana była w hiperpozytywnym tonie.

Rzeczywistość wygląda tymczasem zupełnie inaczej. Stosunek PiS do przedsiębiorców pokazuje chociażby ostatni lockdown i żółte oraz czerwone strefy. Nie bez wpływu na interesy polskich biznesmenów są również coraz to nowe podatki, czy też „opłaty”, jak lubi je nazywać premier.

Dodają do tego zakaz handlu w niedziele, czy zbliżającą się likwidację prywatnych schronisk i mamy obraz tego, jak Prawo i Sprawiedliwość podchodzi do polskich przedsiębiorców. Sprawę celnie podsumował dr Sławomir Mentzen:

Tam zaszła pomyłka. Premier Morawiecki się po prostu przejęzyczył. Chciał powiedzieć: „Kładziemy nacisk na niski poziom wolności gospodarczej i eksplozję podatków”

Źródło: interia.pl

10 KOMENTARZE

  1. Już raz robił stand-upy o polskich samochodach elektrycznych i jakiejś tam „innowacyjności”. Tylko czekać, aż nawiąże do retoryki tuskowej o zielonej wyspie (nomen omen Morawiecki wtedy był tuskowym doradcą, o czym nie lubi wspominać). Kto słucha tego eskimoskich banksterów tylko sam sobie szkodzi.

  2. wolność reglamentowana nie jest już wolnością
    ma tyle samo sensu co twierdzenie
    że skoro jesteś wolny to nie musisz jeść pić i spać

  3. I czego się dziwić. Mamy żydowski rząd, który nienawidzi gojów. A teraz jeszcze Ziobro dostanie nad sobą kuratora też zyda by sprawdzał czy aby Ziobro nie zbacza na prawo.

Comments are closed.