Polański zawarł pakt z diabłem? Francuska pisarka oskarża polskiego reżysera

Roman Polański. Zdjęcie:: PAP/Stanisław Rozpędzik
Roman Polański. Zdjęcie:: PAP/Stanisław Rozpędzik

Francuska pisarka Nathalie Rheims napisała książkę „Roman”. W powieści przekonuje, że Roman Polański zawarł pakt z diabłem.

We Francji ukazała się książka „Roman” Nathalie Rheims. Na okładce widać karykaturę Szatana, a bohaterem powieści jest Roman Polański.

Inspiracją do napisania powieści było uhonorowanie polskiego reżysera Cezarami, najwyższymi nagrodami kinematografii francuskiej za reżyserię i za najlepszą adaptację filmową. Polański dostał je za film dotyczący afery Dreyfussa – „J’accuse”.

We Francji Polański jest wielbiony za swoje dokonania artystyczne. Jednak francuskie feministki oskarżają go o przestępstwa seksualne – sam reżyser konsekwentnie temu zaprzecza, przyznając się tylko do sprawy Samanthy Geimer z Kalifornii.

Nathalie Rheims, która spowinowacona jest z rodziną Rothschildów, powiedziała francuskim mediom, że diabeł ma zamiar przejąć władzę nad światem „przynajmniej w sensie metaforycznym”. Dlatego postanowiła napisać o tym książkę, ale „brakowało postaci Fausta”.

– Nagle przyszła mi myśl, że to Polański! To jest osobowość, w której jak pod szkłem powiększającym skupiają się wszystkie wątki naszej epoki – stwierdziła pisarka.

– Jeśli jeszcze raz obejrzymy jego filmy, to natychmiast się zorientujemy, że szatan jest zawsze obecny w jego twórczości” – twierdzi Nathalie Rheims.

Pisarka twierdzi, że kilka razy spotkała Polańskiego. – Wymawianie nazwiska reżysera to uczestnictwo w kulturze tolerującej gwałt – przekonuje Francuzka.

W swojej książce „Roman” pisarka przekonuje, że „wszyscy twórcy są wyklęci i potępieni”. – Przyjrzyjcie się im z bliska – spala ich własny geniusz artystyczny – podkreśliła Rheims.

Źródło: Deutsche Welle

19 KOMENTARZE

  1. To jest żyd a nie Polak, no ale jeśli to wygodne to zapomina się o korzeniach a wręcz insynuuje , że Polacy to gwałciciele więc Polański już tak ma.

  2. 1. Czy znane są komuś jego wypowiedzi, w których szkalowałby Polaków albo jakoś ostrzej krytykował? 2. Jego film „Pianista” jest jednym z nielicznych wyjątków, w którym rzeczywistość czasów drugiej wojny światowej w okupowanej Polsce została pokazana dosyć rzetelnie. Są tam sceny i krytyczne uwagi, których nie widziałem w żadnym innym filmie. Czy nie powinniśmy podchodzić do Jego osoby bardziej „po brytyjsku” – nie gloryfikować ale też nie wyrywać się z „naganami”?

    • Termin „nieustraszeni łowcy wampirów”, którym posługuje się Pan Karoń wziął się właśnie z filmu Polańskiego. Bodajże z filmu „Dracula”. To, że pochłonęły go pokusy reżysera to inna sprawa

  3. 1. Czy znane są komuś jego wypowiedzi, w których szkalowałby Polaków albo jakoś ostrzej krytykował? 2. Jego film „Pianista” jest jednym z nielicznych wyjątków, w którym rzeczywistość czasów drugiej wojny światowej w okupowanej Polsce została pokazana dosyć rzetelnie. Są tam sceny i krytyczne uwagi, których nie widziałem w żadnym innym filmie. Resume: czy nie powinniśmy podchodzić do Jego osoby bardziej „po brytyjsku” – nie gloryfikować ale też nie wyrywać się z „naganami”?

  4. Diabelstwa w nim tyle co trucizny w zapałce*. Jest po prostu kolejnym produktem żydowskiej propagandy, służącym wyłącznie jednemu, ogłupianiu i okradaniu miliardowych mas gojów.

    • Taka ich „tradycja” jeszcze z Khazarii i podstawa bytu. Moralność to dla nich pojęcie nieznane, a jeśli już znajdzie się wśród nich człowiek (tacy też są) to przeważnie wydają na swoich uczciwych współplemieńców wyrok śmierci.

Comments are closed.