Położne straszą przeciwniczki aborcji. „Wyciągnę większy wenflon. Dam 3 miligramy zamiast 1”

aborcja
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: YT/Domena Publiczna (kolaż)

Adrianna Palus, studentka położnictwa, kandydatka do Sejmu z list Lewicy, poinformowała na Facebooku, że zamierza traktować przeciwniczki aborcji inaczej niż inne pacjentki.

„Niech no ja sobie zapamiętam te buźki… Jeśli któreś do mnie trafi w oddział, to choćby wszędzie były zielone i różowe wenflony, to z podziemi k*rwa wyciągnę biały” – pisze na Facebooku Adrianna Palus o przeciwniczkach zabijania nienarodzonych dzieci.

Jak wyjaśnia – biały wenflon to ten największy. Prawdopodobnie chodzi więc o zadanie cierpienia. Dalej Palus chwali się rymowanką o podaniu większej dawki leków.

„Na górze róże na dole bzy,
miałam dać miligram,
a dałam trzy”

Adrianna Palus to koordynatorka „Wiosny kobiet” w Poznaniu. W 2019 roku startowała do Sejmu z list SLD.

Nielepsza okazuje się koleżanka Palusówny – Karolina Stachowiak. Również zamierzająca być lekarką kobieta pisze o przeciwniczkach: „Ba, jak już będę lekarką, to u mnie w przychodni poczekają sobie kilka godzin”.

Portal stronazycia.pl zidentyfikował obie kobiety, jako jedne z awanturniczek, które próbowały przerwać akcję różańcową pod szpitalem.

Miejmy nadzieję, że uczelnie, na których uczą się Palus i Stachowiak, wyciągną wobec nich jakieś konsekwencje. W końcu obie przyznały się, że w czasie swojej praktyki lekarskiej zamierzają łamać przysięgę Hipokratesa i zasady z Kodeksu Etyki mówiące: „Nieść pomoc kazdemu człowiekowi bez względu na (…) poglądy polityczne.”

15 KOMENTARZE

 1. Gowina już nie ma ale na pewno ktoś inny położy się Rejtanem i tym rzeźniczkom włos z głowy nie spadnie. A „Wysokie Obcasy” dadzą i po medalu za odwagę.

  • Dokładnie tak, od razu usunąć z uczelni z zakazem studiowania nauk medycznych. Nie wiem czy na to prawo pozwala, ale można zapowiedzieć, że dyplomu nie uzyskają.

   Po prostu oburzające.

 2. Ciekawe, która to.
  Jak się ją spotka na ulicy to można by dołożyć ze 3 kopniaki, mimo, że oryginalnie miał być jeden.

 3. Te „buźki” mają swoich właścicieli z tożsamością,
  ich właściciele powinni złożyć zawiadomienie do prokuratury
  w sprawie publicznych gróźb karalnych”

Comments are closed.