Faszyzm opanowuje Hiszpanię. Zakaz manifestacji przeciwko obostrzeniom przez poglądy uczestników

COVID-19, koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
COVID-19, koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

Rząd Hiszpanii zakazał w piątek przeprowadzenia madryckiej manifestacji osób negujących pandemię Covid-19. Miała ona odbyć się w sobotę w centrum stolicy. Gabinet Pedra Sancheza swoją decyzję uzasadnił m.in. nasileniem się przypadków zakażenia koronawirusem w aglomeracji Madrytu.

Szef przedstawicielstwa rządu we wspólnocie autonomicznej Madrytu Jose Manuel Franco wyjaśnił, że władze Hiszpanii obawiają się, iż duża manifestacja osób bez masek ochronnych w stolicy może doprowadzić do wzrostu przypadków infekcji. Przypomniał, że sytuacja taka miała już miejsce po stołecznym wiecu osób negujących Covid-19 z 16 sierpnia z udziałem 3 tys. ludzi.

Udział w sobotnim marszu będzie surowo karany – zagroził w piątkowym oświadczeniu przedstawiciel rządu Hiszpanii. Dziennik “El Mundo” przypomina, że deklaracje Franco pojawiają się zaledwie kilka godzin po czwartkowych zamieszkach w madryckim dystrykcie Puente de Vallecas, gdzie ponad 300 osób protestowało przeciwko wprowadzonym tam restrykcjom epidemicznym.

W efekcie starć z siłami bezpieczeństwa podczas wieczornej manifestacji rannych zostało dwóch jej uczestników oraz czterech policjantów. Z kolei trzech innych uczestników ataku na funkcjonariuszy zostało tymczasowo aresztowanych.

W czwartek na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu odbyło się łącznie 50 protestów mieszkańców regionu, którzy kontestowali obowiązujące od poniedziałku w niektórych częściach stołecznej aglomeracji restrykcje w korzystaniu z przestrzeni publicznej.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. I tak oto na naszych oczach rodzi się NOWY PORZĄDEK. Czyli TOTALITARYZM ŚWIATOWY.

    Do ostatecznego ukształtowania nowego ustroju potrzeba jeszcze mocniejszych spadków PKB na świecie. Stopniowo…

Comments are closed.