Jarosław Gowin wraca do rządu. Prezes Porozumienia dostanie jedno z ministerstw

Jarosław Gowin Źródło: PAP
Jarosław Gowin. Źródło: PAP

Lider Porozumienia Jarosław Gowin jest nieoczekiwanym zwycięzcą przepychanek i kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. To już kolejny raz jak zbuntował się prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, a mimo to dostanie swój resort.

Gowin opuścił rząd po tym jak sprzeciwił się organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Według medialnych doniesień miała szaleć wtedy epidemia koronawirusa, a Kaczyński wymyślił sobie głosowanie korespondencyjne. Od tego momentu właśnie Gowin przestał być wicepremierem.

Teraz „Super Express” dotarł do informacji, że lider Porozumienia po rekonstrukcji wraca do rządu. „Gowin najpewniej zostanie ministrem rozwoju i pracy. Dział praca zostanie wydzielony z resortu rodziny i polityki społecznej” – miał zdradzić tabloidowi informator.

Są też i tacy, którzy pożegnają się z posadką w Radzie Ministrów. „Odejdą dotychczasowy szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz najpewniej Dariusz Piontkowski, czyli minister edukacji” – twierdzi ważny polityk PiS.

Nie skończy się na zmianach personalnych. Dojdzie też do łączenia i likwidacji ministerstw. Scalone zostaną resort kultury z resortem sportu, ministerstwo finansów z funduszami regionalnymi, a ministerstwo edukacji z ministerstwem nauki. Resort gospodarki morskiej przestanie istnieć, a zadanie jakie wykonywano w ramach jego funkcjonowania zostaną podzielone między ministerstwo rolnictwa, infrastruktury i środowiska. Ministerstwo cyfryzacji ma przejść pod KPRM.

9 KOMENTARZE

  1. Jak dawniej milicja dawała mandat za „niemanie świateł” tak dziś dostaje się ministerstwo za „niemanie kręgosłupa”.

  2. a mogli by tak się zajmowac soba i nie mieszać w polityce? zapłace im nawet po 10 tyś miesięcznie, ale niech od dzisiaj nie będzie już żadnej ustawy. Niech siedza i zastanawiają się co narobili

    • Może to i niezbyt moralne, ale większe dobro by się stało. Jestem za! Zapłacić tej całej zgrai po 10 tys./m-c (bez składek ZUS, bo tak dociągnęliby do śmierci) – jako oczywiście okup dla porywaczy (porwali nam Polskę). Będzie to z pewnością tańsze, a my zaczniemy żyć i się rozwijać.
      Marzenia… Socjalizm na tym polega, by gnoić ludzi i „przerabiać” ich na „lepszych”. Nie zgodzą się.

Comments are closed.