Koniec mody na rząd. Zjednoczona Prawica jutro ogłosi nową umowę koalicyjną

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro/fot. PAP/Jakub Kamiński
Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro/fot. PAP/Jakub Kamiński

Nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy ma zostać podpisana w sobotę w południe – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS. Według rozmówcy PAP planowane jest wspólne oświadczenie liderów: PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia.

Podczas czwartkowego spotkania kierownictwa partii rządzącej politycy PiS zatwierdzili ustalenia podjęte w wyniku negocjacji między liderami ugrupowań Zjednoczonej Prawica: Jarosławem Kaczyńskim, Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił wcześniej, że Kaczyński ma wejść do rządu jako wicepremier. Jeden z polityków PiS poinformował PAP po czwartkowym spotkaniu kierownictwa partii o ustaleniu, że prezes PiS będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej.

Ponadto efektem toczonych w minionych dniach negocjacji, ma być objęcie po jednej tece ministerialnej przez przedstawicieli Porozumienia i Solidarnej Polski.

Po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej dojdzie także do rekonstrukcji rządu. Według deklaracji polityków PiS liczba ministerstw ma zostać znacząco zmniejszona, a część z nich zostanie połączona.

6 KOMENTARZE

 1. Przecież to bzdury żadnej umowy nie ma zaraz będzie kłótnia jeszcze większa i koniec rządów PiS chcą przestać rządzić przyjdzie ktoś bo wyborów nie będzie i ……….Boże niej nas w opiece !!!!!!

  • Patrzysz katastroficznie, myślę, że jeszcze nie teraz.
   A że kłótnia będzie, to się w pełni zgadzam, możemy szykować się na wcześniejsze wybory. Byle nie za szybko, ale myślę, że gdzieś za 1-2 lata, gdyż jeszcze Konfederacja będzie miała za słabe notowania. Jak będzie miała mocne 12-13%, to czas ;-)

 2. Kaczafi ograł wszystkich, a opozycja z obozu” zdrady i zaprzaństwa” już witała się z gąską, a tu klops; pan Pupka pożegna się z przewodzenia PeŁo – może wybiorą Belzebuba, śmiechu będzie jeszcze więcej!

  • Obóz „zdrady i zaprzaństwa” już jakiś czas temu wzbogacił się o kolejne ugrupowanie.
   A miała być „dobra zmiana”…

Comments are closed.