Koronaterror. Nie miał maseczki w autobusie. Zamknęli go i wezwali służby [FOTO]

Pasażer nie miał maseczki w autobusie. Wezwano służby. / foto: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

Pasażer miejskiego autobusu linii 223 w Krakowie nie miał założonej maseczki. Oburzeni współpasażerowie wymusili na kierowcy zatrzymanie pojazdu. Interweniowała policja.

MPK w Krakowie poinformował o wydarzeniu, które miało miejsce 18 września. Pasażer miał nie reagować na żądania współpasażerów, by założył maseczkę.

Zażądali więc od kierowcy, by autobus zatrzymał. Ten był nieco bardziej posłuszny. W międzyczasie zadzwoniono po policję.

MPK nie podaje czy – i ewentualnie jakie – konsekwencje poniósł niesubordynowany podróżny. Oraz czy ktoś odpowie również za wstrzymanie ruchu pojazdu komunikacji miejskiej, a co za tym idzie za opóźnienia na kolejnych przystankach.

Zobacz także: Zatrzymanie za brak maseczki w parku. Sześciu policjantów skuwa 69-latkę

W Krakowie trwa akcja kontrolowania pasażerów autobusów. Funkcjonariusze sprawdzają, czy ci zgodnie z wytycznymi zasłaniają nos i usta.

Pochwalono się, że podczas jednej z interwencji wlepiono mandat w wysokości 100 zł. Akurat nie za brak maseczki, bo pasażer ją miał. Ukarany został za to, że na chwilę maseczkę ściągnął, by napić się… alkoholu. Ponadto pouczono cztery osoby za brak maseczek.

Tak wygląda nowa, koronawirusowa „normalność”.

Dzisiaj inspektorzy ruchu i policjanci sprawdzali, czy pasażerowie podróżują w maseczkach w autobusach kursujących do…

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Piątek, 18 września 2020

14 KOMENTARZE

  1. „współpasażerowie wymusili na kierowcy zatrzymanie pojazdu” – teraz rozumiem dlaczego Krakowem od 18 lat rządzi kacyk z rodowodem z PZPR … żyje tam nadreprezentacja konfidentów … Swoją drogą, po co straży miejskiej takie wielkie samochody (Ford pickup) w zatłoczonym mieście jak Kraków, kogo oni wożą na skrzyni ładunkowej ?

  2. jak nisko upadlismy, naród, który walczył z komuną, rządem o wolnośc dziś gnębi rodaka za nieprzestrzeganie przepisów. Kto dziś by kolportował bibułę, kto pisał na wagonach telewizja kłamie

Comments are closed.