Korwin-Mikke: MILION uczniów zarazi się CoV-19. I co z tego? Będzie bardzo dobrze!

Janusz Korwin-Mikke w Polsacie.
Janusz Korwin-Mikke w Debacie Tygodnia na antenie Polsatu News. (Fot. Polsat News/screen)

Janusz Korwin-Mikke opisuje na Facebooku swe ostatnie doświadczenia z Komisji Zdrowia, dyskusja na tejże dotyczyła powrotu dzieci do szkół i ewentualnej kwarantanny w przypadku koronawirusa.

Powrót dzieci do szkoły spowodował wprowadzenie często absurdalnych, niemożliwych do spełnienia obostrzeń, którym poddawane są dzieci. Kolejnym absurdem jest zamykanie w kwarantannie wszystkich dzieci, a często nawet rodziców, bo jedno dziecko ma koronawirusa.

Korwin-Mikke: Będzie bardzo dobrze!

– Na posiedzeniu Klub Lewicy zaproponował ustawę – zawierającą nawet niektóre rozsądne rozwiązania (np. o kwarantannie w szkole powinien decydować dyrektor, a nie powiatowy SanEpid). W uzasadnieniu padło jednak zdanie: „Jest to konieczne, gdyż rośnie liczba zakażeń i dziś przekroczyła tysiąc” – relacjonuje Korwin-Mikke.

Zdaniem posła Konfederacji to żaden argument. – Powiedzmy, że jutro MILION uczniów zarazi się CoV-19. I co z tego? Będzie bardzo dobrze! Jak na razie jeszcze żadne dziecko w Polsce nie zmarło z powodu koronawirusa. Pochorują się mniej lub bardziej – ale potem nie będą już potencjalnymi nosicielami – uzasadnia.

Proszę zrozumieć: koronawirus nigdzie sobie nie pójdzie, musimy się do niego przystosować – i tyle. Każdy prędzej czy później z nim się zetknie, dostanie szansę zachorowania – i zachoruje… lub nie. Niektórzy cierpiący na poważne problemy z płucami (ci powinni się chronić) umrą. I tyle. Każdy kiedyś umrze – dodaje.

Lepsze byłoby straszenie liczbą zgonów. Ta też rośnie. Jednak na WZW (wirusowe zapalenie wątroby) umiera cztery razy więcej ludzi, w zimie więcej umierać będzie na grypę…każdy kiedyś umrze. Bez umierania nie ma życia. A gdybym ja umarł, to bardzo wielu ludzi by się nawet cholernie ucieszyło… – podsumowuje lider partii KORWiN.

8 KOMENTARZE

  1. No pewnie ze bedzie bardzo dobrze.
    trzeba tylko uwazac aby samemu sie nie zarazic (wirusem, ktorego nie ma), prawda pania Prezesie/Leaderze?
    Trzeba przestrzegac w domu warunkow sanitarnych a na ulicy nosic kagan… maseczke.

  2. Ja się z nim zgadzam. JKM często używa skrótów myślowych, bo ma na powiedzenie czegoś np. 2 min. Potem cała banda kretynów mu wypomina słowa których nie zrozumieli. Dzisiaj jak nie powiesz prostego przekazu to nikt nie zrozumie. Nikt się nie zastanawia, nikt nie myśli, staliśmy się robotami, zombie.

  3. Nie, ten facet po prostu myśli logicznie! Świat bez wirusów i bakterii nie istnieje! Jeśli 85% ludzi zainfekowanych nie ma symptomów choroby, to znaczy że ich organizm zwalcza tego wirusa. Wszystkie choroby zakaźne typu ospa, odra, świnka lepiej przejść w dzieciństwie bo w wieku dorosłym przechodzi się je znacznie gorzej.

  4. Szwecja jest najlepszym dowodem że Korwin ma rację.
    W Szwecji nigdy nie było lockdownów, dzieci chodziły do szkół i aktualnie są w fazie zbiorowej odporności. Zwyczajnie wirus musi przejść przez populację,

Comments are closed.