Urzędnicy skarbówki idą na wojnę z rządem! Nie zgadzają się na cięcia etatów i obniżki pensji

Mateusz Morawiecki oraz hieny - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP (kolaż)
Mateusz Morawiecki oraz hieny - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP (kolaż)

30 września pracownicy urzędów skarbowych wyłączą komputery. To początek protestów przeciwko zwolnieniom i cięciom zarobków – informuje w piątek „Puls Biznesu”.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna jesień będzie gorąca. Już nie tylko protesty górników, hodowców zwierząt futerkowych, rolników mogą zmącić dobre samopoczucie władzy. Do akcji wkraczają pracownicy skarbówki – donosi gazeta.

„Puls Biznesu” podaje, że komitet protestacyjny, w skład którego wchodzą przedstawiciele największych organizacji związkowych fiskusa, po miesiącach uśpienia został reaktywowany.

Podjął już decyzję o zorganizowaniu ostatniego dnia września akcji wyłączenia komputerów w urzędach celno-skarbowych w Polsce i innych organach aparatu skarbowego.

Komputery mają być wyłączone 30 września, na 20 minut między godz. 10, a 10.20. Termin, jak zauważa gazeta nie jest przypadkowy, tego dnia o godz. 14 ma odbyć się spotkanie ministra finansów Tadeusza Kościńskiego z komitetem protestacyjny.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  1. Rozumiem, że zapłacą za tą dywersję z własnych kieszeni. Po nich zaś policja, służba zdrowia i parlament. Co nas nie zabije, to nas rozbawi.

  2. Najwięksi destruktorzy gospodarki i wolnego rynku przestaną ‚pracować’ (bardziej pasuje tutaj słowo ‚łupić’), to raczej dobra wiadomość.

  3. Do czego to doszło?! Żeby zmniejszać pensje narzędziu do wyzysku i niewolenia ekonomicznego społeczeństwa?! Jeszcze zechcą obniżać pensje tym siepaczom z ZUS! Szok, panie, toć to szok, żeby brakowało na opłacanie systemu wyzysku?! ~Krzysztof Kornatowicz (YouTuber)

  4. A jest tyle pięknych zawodów, można zarejestrować firmę i przestać żyć na cudzy koszt, godnie zarabiać. Tego wam hieny życzę.

Comments are closed.