Władimir Putin został nominowany do pokojowej nagrody Nobla

kremlowska propaganda
Władimir Putin . Foto: PAP/EPA

Rosyjskie media donoszą, że Władimir Putin został nominowany do pokojowej nagrody Nobla. Otoczenie prezydenta podchodzi do tego z dystansem.

Wszyscy wiecie, że całkowicie różni ludzie są nominowani do tej nagrody, to jest inicjatywa tych, którzy złożyli nominację – powiedział mediom rzecznik Władimira Putina – Putina Dimitrij Pieskow.

Jeżeli zostanie podjęta decyzja [o przyznaniu Putinowi nagrody – dop. red.] to świetnie, jeśli nie to też w porządku – dodał Pieskow.

Co ciekawe, do nagrody nominowano również jednego z największych politycznych przeciwników Putina – Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista został niedawno otruty zakazanym w Rosji nowiczokiem i przebywa wciąż w szpitalu w Berlinie.

To właśnie ta sprawa może pogrzebać i tak nikłe szanse rosyjskiego prezydenta na dostanie nagrody.

W historii nagrody zdarzały się jednak bardziej niespodziewane wygrane, jak choćby ta Baracka Obamy w 2009 roku, gdy jako prezydent USA był odpowiedzialny za okupacje na Bliskim Wschodzie.

Źródło: Stefczyk.info, Newsweek

11 KOMENTARZE

  1. Liczą się tylko osiągnięcia w dziedzinach naukowych jak chemia, fizyka, biologia, matematyka, informatyka, astronomia. Pokojowa Nagroda Nobla nie ma żadnego znaczenia, tak samo jak Nobel z literatury, czy z ekonomii, gdzie kolejni mądrale-ideologowie (marksiści, keynesiści) próbują udowodnić, że coś działa lepiej niż wolny rynek.

  2. bo nauczyciel matematyki zbałamucił żonę Nobla i ten zawziął się na matematyków. Zastosowania w ekonomii i w innych dziedzinach tak, ale nie teoretyczna matematyka.

  3. A niech ma tę pokojową nagrodę Nobla, a nawet należałoby być może mu dodać kuchenną i przedpokojową (antyszambrową). W końcu kilku agresorów już ją dostało, to czemu nie on? Nawet pamiętam taki przypadek, że łącznie raz dostali ją dwaj byli terroryści z przeciwnych obozów, głównie za porozumienie, które potem i tak zrealizowane nie zostało.

  4. Putin to największy zbrodniarz ostatnich trzech dekad, ale skoro hitler był nominowany, skrajny lewak obama dostał, jelinek czy analfabeta dario fo dostali, to już pośmiertna nominacja stalina by nie zdziwiła. Nobel to dzisiaj anty-nagroda!

Comments are closed.