Jerzy Brzęczek miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – poinformował w sobotę wieczorem PZPN. 49-letni szkoleniowiec musi się poddać izolacji.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny. W wyniku zaistniałej sytuacji wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi” – napisano w krótkim komunikacie.

Po wrześniowych meczach reprezentacji w Lidze Narodów, z Holandią (0:1) oraz Bośnią i Hercegowiną (2:1), pierwszych po długiej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa, Brzęczek miał poprowadzić biało-czerwonych w trzech spotkaniach w październiku: towarzyskim z Finlandią (7 października, Gdańsk), a w Lidze Narodów z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław).

W ubiegłym tygodniu Brzęczek powołał na te mecze 25 piłkarzy z klubów zagranicznych, w tym zwolnionego z wrześniowych występów Roberta Lewandowskiego. W najbliższy poniedziałek selekcjoner miał podać nazwiska powołanych zawodników z polskiej ligi.

(PAP)

3 KOMENTARZE

  1. Standardowa procedura? Znaczy trafił do izolatorium i jak inni obywatele będzie pozbawiony opieki lekarskiej i dostępu do sanitariatu?

  2. Przecież od razu wiadome ,że tak jak inni polscy celebryci albo przejdzie zachorowanie bezobjawowo albo z lekką gorączką lub utratą węchu i smaku – rzecz jasna z gwarancją ,że żadnych powikłań nie będzie – chciałbym dodać że brak smaku i węchu następuje przy powikłaniach grypowych , witaminozach , chorobach wątroby czy nerek.

Comments are closed.