Andrzej Sośnierz gromi PiS. „To nie walka z koronawirusem, tylko biedne reagowanie”

Andrzej Sośnierz/Fot. Wojciech Olkuśnik/PAP/walka z koronawirusem
Andrzej Sośnierz/Fot. Wojciech Olkuśnik/PAP

Andrzej Sośnierz w mocnym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” w mocnych słowach krytykuje rządową strategię walki z koronawirusem, a raczej ich brak. Podkreśla, że PiS rozdaje pieniądze na takie rzeczy, jak 500 plus czy bony, a nie ma ich na służbę zdrowia.

Były szef NFZ, poseł Porozumienia Jarosława Gowina, od początku pandemii ostro krytykuje działania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Sośnierz uważa, że „tak dużej” liczby zakażeń dało się uniknąć.

Zdaniem posła Andrzeja Sośnierza rząd PiS nie prowadzi walki z koronawirusem, a jedynie podejmuje „biedne reakcje” na kolejne wydarzenia. – Wystarczy spojrzeć na województwo śląskie, które było liderem zakażeń, a po szerokiej akcji intensywnego testowania województwo to jest na czwartym, piątym miejscu w Polsce. Tego typu działania pozwalają zmniejszyć liczbę zakażeń – mówi polityk.

Zdaniem Sośnierza epidemia i walka z nią przyćmiewana jest przez spory polityczne czy rekonstrukcję rządu. – Zdrowie ma wpływ na wszystko, a jemu poświęca się najmniej uwagi. To jest katastrofalne. Epidemia zbiegła się z wyborami, a teraz z rekonstrukcją rządu i w związku z tym próbuje się ją albo bagatelizować, albo mówić, że jej nie ma – uważa poseł Porozumienia.

Były szef NFZ podkreślił, iż liczba zakażonych jest dużo większa niż ta oficjalnie podawana. Jego zdaniem przez kilka miesięcy tego roku z wirusem zetknęło się między 300 a 400 tysięcy osób. – Tylko liczba zgonów jest obiektywnie pokazywana i z niej można wywnioskować, ilu jest realnie zakażonych – mówi Sośnierz.

19 KOMENTARZE

   • Znów gadka Jaruna z Jarunem. (Kaszubskiego Trolla z Fhj).

    Seniora jest za co ganić, bo krytykuje, ma możliwości, ale nic nie robi, mógłby choćby wystąpić z PiS.
    Juniorowi osobiście nie mam nic szczególnego do zarzucenia. Ale Jarun vel Kaszubski vel kilkanaście innych nicków – zawsze ma. Tzn. nie ma argumentów, ale zarzuty to zawsze.

 1. następna sierota po PRL-u co nie poszła pracować w realnej gospodarce tylko siedzi na państwowej posadzie z pomysłami totalniaka ….to jest niesłychane

 2. Moim zdaniem, a jestem z branży, wirus w ciągu roku 2020 przeleciał się po całej Polsce, jego wirulentność jest bardzo niska, zgony niezwykle rzadkie, a cała otoczka medialna śmierdzi próbą zniewolenia państw i obywateli za niespłacone długi wywołane sztucznie lockdownami. Ktoś kto zajmuje tak eksponowane pozycje w rządzie od wielu lat, kto na służbie zdrowia zjadł sobie zęby nie powinien przedstawiać problemu służby zdrowia i tzw pandemii w taki sposób jak w artykule

  • Ruder „jest z branży”… chyba sprzątasz w laboratorium, podobnie jak „aptekarz” Miśkiewicz sprzątał Aptekę w Łomiankach.

 3. Nikogo nie „gromi” Sośnierz w „ostrych słowach”, np. Szumowskiego, Morawieckiego. Takie tam rozważania, że można było inaczej, a może siak. Sośnierz bredzi, że po testowaniu spada liczba zachorowań.Cyt:” Wystarczy spojrzeć na województwo śląskie, które było liderem zakażeń, a po szerokiej akcji intensywnego testowania województwo to jest na czwartym, piątym miejscu w Polsce. Tego typu działania pozwalają zmniejszyć liczbę zakażeń – mówi polityk.” Kretyn.

 4. Sosnierz jest też agentem systemu. Bredzi i bredzi. Jego synuś pewnie to samo, zakamuflowal się w Konfederacji. Sosnierz, żadnej pandemii nie ma a czymś takim możesz sobie pisowski motłoch kupować któremu twe marne życie jest dedykowane. Jesteś nikim i nie próbuj nas oszukać.

  • Dawid to Jarun. Nikt inny nie działa tak intensywnie na tym forum na rozbicie Konfederacji.

   Do jej zwolenników – jasnym jest, że Was nie zwiedzie, ale tu zaglądają inni, postronni, nie mający swojego zdania i im mąci w głowach.

   • larum-pisałem jako wais, z powodu cenzury. Teraz piszę jako Jarun i nie zamierzam się zmieniać nicka. Zrozumiałeś? PS. Tym razem nie obrażę cię …., ani twoje matki ?

    • Tak, zrozumiałem – ściemniasz dalej. Dobrze, że choć do tego waisa się przyznałeś, teraz czekam aż przyznasz się do pozostałych kilkunastu nicków.

     A pozostałych upraszam o ostrożność ;-)

 5. Od kiedy to samo testowanie może wpływać na zakażenia lub brak. To nie testujcie a nie będzie zakażeń. Testy wykrywają fragmenty martwych wirusowych kodów . To śmieci genetyczne !Niestety senior Sośnierz ciągle w głównym nurcie.

 6. Pan Sośnierz za przynależność do tzw. obozu dobrej zmiany jest dla mnie człowiekiem pozbawionym jakiejkolwiek wiarygodności. Poza tym prezesował NFZ, czyli instytucji, która powinna dawno temu zostać zaorana. Wiem, że to ojciec czołowego polityka Wolności i Konfederacji, ale nie znaczy to, że trzeba go promować.

Comments are closed.