„Bezkarność plus” wraca do Sejmu. Ziobro i Gowin poprą skandaliczne prawo?

Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin Źródło: Twitter/Anita Czerwińska rzecznik PiS
Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin Źródło: Twitter/Anita Czerwińska rzecznik PiS

Ustawa przekornie nazywana „bezkarność plus”, przeciw której protestowały Kluby Konfederacji w całej Polsce wraca do Sejmu – informuje RMF 24. Czy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro i Porozumienie Jarosława Gowina poprze skandaliczne przepisy?

Ustawa o bezkarności urzędników, która została zdjęta z porządku głosowań podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, teraz ma wrócić pod obrady. Najgłośniej przeciw ustawie protestowali przedstawiciele Konfederacji, a później swój sprzeciw przedstawili także posłowie Solidarnej Polski.

Bezkarność plus

– Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym, a bez tego naruszenia podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby utrudnione – brzmi zapis ustawy.

Nowelizacja zakłada, że można naruszyć „obowiązki służbowe”, a nawet „obowiązujące przepisy”, jeśli będzie to służyło „przeciwdziałaniu Covid-19”. Przyjęcie przepisów oznaczałoby de facto zalegalizowanie przestępstw, całkowitą bezkarność.

Aż do skutku

Ustawa już dwukrotnie trafiła do Sejmu. W sierpniu poseł Grzegorz Braun zgłosił sprzeciw wobec wpisania do porządku obrad nowelizacji ustawy. Na sali plenarnej panowało wielkie zamieszanie, posłowie PiS-u się pogubili, wielu nie głosowało i sprzeciw przeszedł.

We wrześniu projekt wrócił, ale po sprzeciwie Klubów Konfederacji po raz kolejny został zdjęty z obrad Sejmu. Teraz, jak donosi RMF24, „ustawa o bezkarności” po raz trzeci wróci do Sejmu. Być może jej przegłosowanie to element ugody koalicyjnej między PiS, Solidarną Polską i Porozumieniem.

Wiceminister Marcin Horała zapowiedział, że ustawa będzie jeszcze omawiana w radzie koalicyjnej. – Musi być takie miejsce w którym będzie wiadomo, które projekty są projektami koalicyjnymi. Wszyscy koalicjanci są wtedy zobowiązani do ich popierania – powiedział Horała.

22 KOMENTARZE

 1. Powinno być dokładnie odwrotnie: kto pod pretekstem mniemanej pandemii narusza prawo, ten pozbawiony zostaje dożywotnio możliwości zasiadania na jakimkolwiek stanowisku administracji państwowej.

 2. postawmy sprawę jasno: Ziobro protestując przeciw tej ustawie i stawiając się Kaczyńskiemu – przez chwilę OTARŁ SIĘ o wiarygodność. Ale jeżeli teraz za cenę stołka ją poprze – stanie w jednym szeregu zdrajców. Więc gdyby się jednak nie udało wszystkich przerobić na bezwolne bioroboty, i nadejdzie czas rozliczenia – dostanie taki sam rachunek, jak reszta bandy łotrów i zaprzańców. Taką mam nadzieję.

 3. Bezkarnosc zapewnia ochrona 24/7 i zycie w klatce. Nie ustawa. Wystarczy jeden wkurzony efektami tej ustawy czlowiek i akcje firm ochroniarskich poszybuja w kosmos.

 4. Interesujące jest co innego „dzbanuszki z forum”. Opozycja nie łączy siły w walce z jawną dyktaturą piso-bolszewii? Dlaczego? Opasłe tuczniki przy korycie nie maja ochoty do walki? To nie w posłów uderza prawo, a więc to ich nie obchodzi.

   • A długo nad tym myślałeś?
    Bo to oczywista oczywistość dla każdego choć nieco bardziej rozgarniętego uczestnika tego forum.
    No, no… Jarun… Czyżbyś zaczął samodzielnie myśleć?

 5. Skoro tak to po zmianie władzy niech prawo zacznie działać wstecz i zdrajców na szubienice.
  A co niewolno
  Teraz my żądzimy.
  Tak powinno to być .

 6. No to narciarz się cieszy, niedługo spadnie śnieg to trzeba pana posła przyuczyć szusować.O zgrozo! jeżeli tak się stanie , Sasin już wcześniej zażyczył sobie od Morawieckiego na papierze polecenia wyborów.Teraz będzie tak biorę bo covid, a czy ochrona SOP bez względu na przepisy zakazujące zwykłemu posłowi to też?

  • Tylko tych niekumatych jest tam cała masa… Im wystarczy hasełko „Bóg-Honor-Ojczyzna” i o nic więcej się nie pytają. Oni są jacyś „zaczarowani”, nie chce mi się rozwijać tematu. Są jak ta panna, co to na słowa leci i wszystko jej można wcisnąć.

  • Bo ludzika nie myślą…

   A kiedy minął już miesiąc w mej samotnej drodze,
   Gdzieś na szlaku zatrzymał pojazd mój wędrowiec.
   Sprawiedliwość i prawda – rzekłem do rodaka
   I był pierwszym co spytał: dobrze, ale jaka?

 7. Jeśli oni przepchnąć tą ustawę to trzeba być skończonym debilem aby dalej ich popierać. Przecież nawet komuniści by nie odwalili takiego numeru. Mają Naród w du…IE
  . Idą chamy już na żywca. Banda łajdaków. !!!!!

Comments are closed.