„New York Times” uderza w Donalda Trumpa. Prezydent USA zarzuca gazecie „fake news”

Trump w West Point Fot. Twitter screen

– Prezydent USA Donald Trump nie płacił federalnych podatków od dochodu w ciągu 10 z ostatnich 15 lat, a w latach 2016-17 zapłacił zaledwie po 750 dol. – poinformował w niedzielę dziennik „New York Times”. Prezydent nazwał te doniesienia „totalnym fake newsem”.

Dziennik twierdzi, powołując się na uzyskane dane z zeznań podatkowych Trumpa, że obecny prezydent nie płacił w wymienionych latach podatków mimo, że uzyskał w ciągu 15 lat do roku 2018 dochód w wysokości 434,9 mln dolarów.

Według „NYT” Trump pomniejszał wysokość swych dochodów powołując się na straty, jakie miał ponieść ze swojej działalności biznesowej. Podczas niedzielnej konferencji prasowej w Białym Domu, prezydent określił twierdzenia dziennika jako „totalny fake news” i oświadczył, że wywiązywał się ze swoich zobowiązań podatkowych.

Prawnik Trumpa, Alan Garten, oświadczył, że informacje „New York Timesa” wydają się „w większości, jeśli nie wszystkie, nieprawdziwe”. W oświadczeniu wysłanym do redakcji dziennika Garten podkreślił, że „prezydent zapłacił dziesiątki milionów dolarów podatków rządowi federalnemu, w tym miliony w podatkach osobistych od czasu ogłoszenia swojej kandydatury na prezydenta w 2015 r.”

Agencja Associated Press zauważa, że rewelacje „New York Timesa” pojawiły się w kluczowym momencie przed zapowiedzianą na wtorek pierwszą debatą Trumpa z jego demokratycznym rywalem do prezydentury Joe Bidenem oraz na kilka tygodni przed dniem wyborów.

Trump, jako pierwszy prezydent USA, zerwał ze standardową praktyką poprzednich lokatorów Białego Domu i konsekwentnie odmawia ujawnienia swoich zeznań podatkowych twierdząc, że są one przedmiotem audytu.

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. obrywamy wszyscy przez Stany, kowidoza jest tego elementem. Może Trampek ma coś za uszami. Ale posłuchajcie sobie sami co mają do powiedzenia Joe B., Kamali H., Nancy P., Hillary C. , Bernie S. itd. to naprawdę źli ludzie

Comments are closed.